Tu tam předvedli řezníci firmy Maso West. „Děláme typickou ukázku jednotlivých částí z výroby uzenářských výrobků, jako jsou jitrnice, jelita, tlačenka, ovar a polévka. Lidé uvidí rozbourání vepřových půlek," informoval Deník jednatel společnosti Stanislav Kopáček.

Podle něj jsou nyní zabijačky populární záležitostí. „Nyní je otázkou, jak je vše ošetřeno z pohledu legislativy, nicméně bych řekl, že je to momentálně módní trend, že na každé vsi to někdo provádí, ať už hasiči, nebo jednotlivci," uvedl Kopáček.

Voňavým výrobkům neodolal téměř nikdo, kdo přišel na náměstí. Každý se zastavil u stánku, aby si zakoupil alespoň něco na ochutnávku. Stejně tak i Tomáš Bláha. „Hned jak jsem sem přišel, tak jsem si říkal, že si musím koupit zabijačkovou polévku, že už jsem ji dlouho neměl. Tak jsem sháněl sklenici a teď už se těším, jak si na ní doma pochutnám," řekl Bláha.

Jako on stáli na polévku frontu i jiní. Někteří taktéž se sklenicí, jiní i s kyblíkem nebo bandaskou. Ale lákaly i čerstvé jitrnice nebo jelita, někteří si dělali chutě i na ovárek.

Součástí byl také česko-bavorský trh, prodej ryb s ukázkami jejich zpracování, prezentace vítězů soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje i s ochutnávkou a doprovodný program pro děti, jehož součástí byla farmářská stezka.