Společnost Sport Service, která areál vlastní, už začala se zasněžováním, to však bylo přerušeno oteplením. „Zasněžovali jsme třicet hodin v kuse od pondělního večera do středečního rána. Pak se tady oteplilo, zatím máme zasněženo přibližně třicet procent sjezdovky číslo tři a čekáme na další mráz. O tomto víkendu tedy vleky samozřejmě ještě nepojedou,“ uvedl jednatel společnosti Vladimír Kasík.


Podle předpovědi počasí by se mělo ochlazovat, sníh padal například už dnes na Modravsku v nadmořské výšce přibližně od tisíce metrů výše. „Pokud by vyšla předpověď počasí, je docela reálné, že některé vleky by mohly jet už příští sobotu, 29. listopadu. Záleží pochopitelně na počasí, jestli bude padat přírodní sníh nebo bude aspoň mrznout, abychom mohli zasněžovat,“ doplnil Kasík.


Krušné hory jsou zatím beze sněhu, mráz by ale mohl provozovatelům vleků i lyžařům pomoci. Se zasněžováním sjezdovek už začali v Perninku, na Klínovci, na Božím Daru a na Neklidu. „Zasněžovali jsme jednu noc, hlavně na dojezdech. Pak se oteplilo a teď čekáme na mráz, abychom mohli pokračovat. Připravujeme se a čekáme na sníh,“ uvedl Rudolf Holý, majitel skiareálu v Perninku. Doufá, že by se vleky mohly rozjet koncem listopadu.
Včera v Krušných horách ale stále pršelo. „Je lehce nad nulou, ale fouká silný vítr. Ten má o víkendu dosáhnout rychlosti až 120 kilometrů v hodině,“ uvedl Pavel Hrnčíř, profesionální záchranář Horské služby.

(iva, dk)