Šlo o charitativní večer, který pořádala už popáté organizace Lenox, která se věnuje sportu pro handicapované. Během večera se podařilo vybrat 65 tisíc korun.

„Formát večera byl tradiční, přivítali jsme diváky, podívali jsme se na video z plesu handicapovaných, který pořádáme také v Klatovech, pak na řadu přišlo samotné představení a na závěr jsme děkovali těm, kteří nás podporují a pomáhají nám,“ seznámil s programem předseda organizace Lenox Lukáš Kroupa, kterého těší, že je o pořad v Klatovech tak velký zájem. „Je to pro nás velkou odměnou. Finance jsou důležité, ale pro nás je hezké i to, že lidé přijdou a baví se,“ podotkl Kroupa.

Čtěte také: Pro otevření Březníku je reálný příští rok

Zavzpomínal i na ples handicapovaných, který se dostává také do povědomí lidí. „Je to pro nás možnost, jak ukázat něco z našeho světa. Těší nás, že se o nás chtějí lidé dozvědět něco více. Obě akce spojuje myšlenka pobavit se a pomáhat. Jelikož lidé přicházejí, tak nás to utvrzuje v tom, že je tato cesta správná,“ uvedl předseda Lenoxu, který má radost i z toho, že se pohled na handicapované stále zlepšuje. „Je ale třeba, aby k tomu přispěli více i handicapovaní, byli více aktivní a naučili společnost, že jsme její součástí,“ poznamenal Kroupa.

Svým humorem přijel do Klatov kromě dalších dvou vystupujících akci podpořit Karel Hynek, který se na pódium těšil. „Mám tuhle akci rád, znám se s Lukášem, je plný sál, tak co víc si přát. Handicapovaní mají vše mnohem těžší než my, lidé je spíše nevnímají, než vnímají, takže pokud jim tady takhle pomůžeme, tak je to pro nás dobré,“ řekl Hynek, který zažil překvapení. U Čecha si jedna z divaček vydražila za 500 Kč večeři s Hynkem i s podmínkou, že při ní bude mít pytel na hlavě. Výherkyně přišla později za Hynkem na pódium, a to i s pytlem na hlavě a pětistovkou v ruce, což vůbec nečekal.

Nepřehlédněte: OBRfest je za dveřmi, vystoupí i Satisfucktion

Na závěr předala organizace svým podporovatelům, mezi nimiž byl i Klatovský deník, certifikáty jako poděkování. Rovněž byl předán šek na 65 tisíc korun, které organizace využije na udržení pracovního místa pro osobu se zdravotním postižením v řízení organizace. „Aktivit děláme spoustu, takže už nějakou dobu se to nedá dělat bez nějaké finanční odměny,“ řekl Kroupa, kterého částka velmi potěšila.