„Moc se nám to letos líbilo, velký výběr piva, a tak jsme ochutnávali značky těch piv, které v Klatovech často v hospodách na čepu nenajdeme," liboval si účastník slavností Karel Přibáň z Klatov.

Vedle klasických 10 a 12stupňových piv tu nechyběla piva tmavá, různé speciály a piva více stupňová. Mezi nimi se objevily i naprosté novinky, které se v Klatovech čepovaly poprvé. Mezi nimi bylo i pivo uvařené pro Zimní olympijské hry 2014 v Soči. Zastoupena byla i široká nabídka piv ovocných, která získávají stále více na oblibě.
„Konečně jsou pivní slavnosti na úrovni. Nic tu nechybí," chválí výběr kapel, ale i nabídku občerstvení další návštěvník Zdeněk Kozák.
Slavnosti piva se staly doslova společenskou událostí, která přilákala celé rodiny. Součástí akce totiž byl i koutek pro děti. Zatímco tatínkové ochutnávali jeden mok za druhým, maminky si užívaly hlavně s dětmi.
A ještě jednu raritu pivní slavnosti v Klatovech měly. Byla to určitě jediná akce v republice, kde člověk požil alkoholické nápoje, a mohl usednout za volant. Na slavnostech byl totiž i autodrom.
I když byly slavnosti hodnoceny poměrně kladně, pár výtek se i letos objevilo. Podle některých řidičů byla uzavírka silnic a prostranství špatně značena, a řidiči směřující do Tajanova ve městě bloudili. Jiným vadily zpoplatněná wc a nebo wc téměř přetékající výkaly. Vysoké byly prý i ceny piva a jídla. Klobása za 65 korun a pivo za 45 korun tu totiž nebyly žádnou výjimkou.
„Podle mě mají být pivní slavnosti prezentací pivovarů a jejich značek. Proto by mělo být pivo za výrobní cenu, jako je tomu například v Německu," zlobí se senior a milovník piva, Bohumil Frouz z Klatov.
Na Městské polici v Klatovech se objevila v pátek i v sobotu stížnost na rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Názory veřejnosti ale i na tento problém byly různé. „Bydlíme kousek od místa, kde se akce konala, a nemůžeme si stěžovat na žádný hluk. Hudba byla slyšet, ale nebylo to rozhodně nic nepřijatelného ," sdělila Deníku například Marta Strychová.
Podle Jana Červeného z Městské policie v Klatovech žádné problémy v souvislosti s pivními slavnostmi nebyly.