Konalo se tam totiž okresní kolo soutěže mladých zdravotníků, které pořádal tamní Český červený kříž (ČČK).

„Sešlo se nám zde 11 družstev, pět z prvního stupně a šest z druhého. Družstev je méně než vloni, což je zřejmě tím, že je více soutěží v okrese. Na jednotlivých stanovištích provádějí praktické poskytnutí první pomoci. Mezi tím je obvazová technika a doprava raněných a druhý stupeň má navíc jedno stanoviště, kde se musí vypořádat s mimořádnou událostí," informoval hlavní rozhodčí soutěže Jiří Böhm.

Jako každý rok se na „bitevním poli" setkali dva rivalové – družstvo ze Základní školy Klatovy v Plánické ulici a ze základní školy v Železné Rudě. Obě skupiny nic nenechaly náhodě.

Železnorudské družstvo se jako tradičně pečlivě připravovalo. „Nejlehčí pro nás byl transport raněných a nejtěžší pobodání vosami," přiznal Michal Svítil, který byl vedoucím skupiny.

Přijeli s jasným cílem. „Chceme Plánickou porazit a doufáme, že to vyjde," přál si Svítil.

Stejně tak o svém družstvu nepochyboval ani vedoucí družstva z „Plánické" Patrik Böhm. „Z družstev máme obavy nejvíce z Železné Rudy, ale tu stejně porazíme," věřil svému týmu Böhm a dodal: „Trénovali jsme hodně. Asi největší strach jsme měli z obvazů, ale ty jsme zvládli, takže uvidíme, jak dopadneme."

Pravidelnými účastníky soutěže jsou také dolanští mladí záchranáři. Ti se na ni připravují v rámci vyučování. „Chodím do záchranářského kroužku dva roky. Chtěla bych pomáhat raněným. Na dnešní soutěž jsme hodně trénovali obvazy a různé postupy u zranění. Nejvíce nám šla resuscitace," uvedla vedoucí družstva Tereza Kalábová.

Snaha tradičních rivalů přinesla své ovoce, každý si alespoň jedno první místo odnesl. Po sečtení bodů je v mladší kategorii na prvním místě družstvo z Železné Rudy, na druhém ze ZŠ Klatovy v Plánické ulici a na třetím Dolany. V kategorii starších si první místo naopak vybojovala ZŠ Klatovy v Plánické ulici A, druhé Železná Ruda a třetí ZŠ Klatovy v Plánické ulici B.

Družstva z prvních míst pojedou 24. května na krajské kolo do Vejprnic.