„Filmaři u nás byli hlavně na konci minulého roku, nyní zde dotáčeli jen nějaké poslední záběry," prozradil Deníku kastelán hradu Rabí Karel Broža. Fiktivní příběh na způsob Barbara Conana se natáčel na Křivoklátě, Zvíkově, šumavském Rabí a dále v Doksanech, Kladrubech a v příštím týdnu dokonce v Horšovském Týně.

„Na hradě Rabí jsme natáčeli dva dny. Měli jsme tam zhruba dvousetčlenný kompars, který se nabíral z obyvatel regionu. Hrají v něm nejen lidé z Rabí a Sušicka, ale i lidé z okolí Plzně," řekl Deníku výkonný producent Václav Mottl z Czech Anglo Productions.

Hrad Rabí se ve filmu proměnil v sídlo kladného hrdiny celého snímku. Diváci ho ale po úpravách v počítačové grafice prý téměř nepoznají.
Poslední rytíři jsou koprodukčním filmem Jižní Koreje a USA a podle scénáře Michaela Konyvese ho režíruje Kazuaki Kiriya.

Natáčení na Rabí se konalo za přísných bezpečnostních podmínek. Ve filmu si totiž zahrají i slavné hollywoodské hvězdy.

„Na hradě Rabí natáčel přímo jeden z hlavních hrdinů celého snímku, herec Clive Owen, kterého mohou diváci znát například z filmu Král Artuš, Agent bez minulosti, ale také Cliff Curtis, kterého diváci mohli vidět například ve snímku Smrtonosná past 3 a podobně. V Horšovském Týně bude natáčet ale i další hvězda, a to Morgan Freeman. Z českých herců si ve filmu zahrají například Pavel Kříž, Klára Issová a nebo Anna Linhartová," dodal Mottl.

Celý snímek by měl být dokončen do 1. února letošního roku. Na Klatovsko se už filmaři natáčet záběry pro Posledního rytíře nevrátí.