Sjelo se tam bezmála 650 dětí s doprovodem. O medaile, velké dorty a další ceny se utkalo v 18 disciplínách 54 družstev starších hasičů, třicet družstev mladších hasičů a dvanáct družstev dětských přípravek.

„Jsme moc rádi, že se na Klatovsku pracuje s mládeží a že nám roste hasičská budoucnost. Máme zde ale tolik dětských kolektivů, že se už téměř nikam nevejdeme, a tak musíme tato setkání střídat mezi Sušicí, Klatovy a Nýrském. Nemůžeme zvát ani mládežnické kolektivy z okolních okresů, protože kapacitně jsme už na maximu. Nás to ale samozřejmě těší. Klatovy jsou v práci s mládeží a v počtu kolektivů jedny z nejlepších v republice. Vždyť na okrese máme téměř 700 dětí ve sborech dobrovolných hasičů," uvedl za organizátory setkání vedoucí Okresní rady mládeže Okresního sdružení hasičů Klatovy Bohumír Bucifal.
Děti i vedoucí si setkání užívali a klání v různých disciplínách brali skutečně vážně.
„Přijeli jsme ze Sušice. Největší nervy jsem měl z oblékání hasiče na čas. To proto, abychom na nic nezapomněli, ale nakonec jsme to zvládli dobře a nejsme na tom s body zas tak špatně, tak uvidíme, až se to všechno sečte, jak jsme dopadli," říká člen mládežnického kolektivu ze Sušice Jakub Melkus. Podobně na tom byli i mladí hasiči z Klatov. „Nejvíce jsem zápasili se šplhem, který nám moc nejde. Zato jsme byli dobří v uzlech a špatně jsme si nevedli ani v oblékání hasiče," uvedla další soutěžící Kristína Pikhartová z Klatov.
Z Horažďovic na setkání vyrazilo hned 20 dětí. „Přivezl jsem dvě družstva mladších a dvě družstva starších mladých hasičů. Na dnešní setkání jsme se připravovali podle propozicí zhruba dva měsíce, tak uvidíme, jak to všechno dopadne," uvedl vedoucí kroužku mladých hasičů SDH Horažďovice Jiří Chaluš.