Na soutěž se sjelo neobyčejně velké množství družstev, takže šlo o velkou podívanou.

„Jde o desáté kolo Pošumavské hasičské ligy, se kterou se současně koná soutěž mladých hasičů. Přihlášeno máme 20 družstev mužů, 9 družstev žen a 18 družstev mladých hasičů. Soutěží se v požárním útoku podle pravidel, která jsou vyhlášena okresním sdružením hasičů,“ informoval náměstek starosty SDH Malá Víska Zdeněk Chroust.

Tato soutěž je spojena s pouťovými oslavami a také soutěží O pouťový pohár. „Tady se pouť neslaví, protože ta bývá spojena alespoň s nějakou kapličkou, ale tu my tady nemáme, tak ji držíme současně s Loretou. Do finále v boji o tento pohár postupuje šest nejlepších družstev mužů a tři družstva žen, kteří bojují o putovní poháry,“ doplnil Chroust.

Nemalé množství bylo i diváků, kteří přišli podporovat i znervózňovat. „Tyhle soutěže jsou vždy super, jezdím na ně rád. Samozřejmě se snažím chválit známé a naopak trochu popichovat ostatní družstva. Ale myslím, že tady to většina bere jako zábavu, takže je to určitě skvěle strávené odpoledne, a dnes vyšlo i počasí, a tak to nemá chybu,“ řekl Deníku Václav Slaný.

Po velkém a napínavém boji v kategorii žen první místo obsadilo družstvo z Hadravy, druhé z Týnce u Horažďovic a na třetím skončilo družstvo z Nýrska. První místo v mužské kategorii získalo družstvo z Vítně, druhé z Petrovic a třetí obsadilo družstvo z Tupadel. Soutěž o pouťový pohár vyhrálo družstvo žen z Týnce u Horažďovic a družstvo mužů z Vítně. V soutěži mladých hasičů zvítězilo družstvo z Bystřice, druhé obsadilo první družstvo z Klenové a na třetím skončilo první družstvo z Malé Vísky.