VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Konal se konkurz na Dívku Šumavy

Plzeň - /AKTUALIZOVÁNO/ V neděli 4. dubna byla vybrána dvanáctka letošních finalistek.

4.4.2010
SDÍLEJ:

Konkurz na Dívku ŠumavyFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Hotel Courtyard by Marriott v Plzni hostil o velikonoční neděli krásky z celé Šumavy, v boji o místo ve dvanáctce Dívka Šumavy 2010. Přestože náhlé onemocnění způsobilo neúčast několika dívek a jedné z porotkyň, Inny Puhajkové, do Plzně dorazilo přes padesát dívek a výběr nebyl jednoduchý.

V odborné porotě, kde usedli kromě zástupců hlavních partnerů, osobní trenér David Huf, Miss ČR Sympatie´09 Nikol Rišková, loňská vítězka Jana Chodová, autor korunek pro vítězky Miloš Vetengl, fotograf Ivan Štefko, stylistka a vizážistka Dita Nosková, radní Plzeňského kraje Jiří Struček, dvorní choreograf DŠ Pavel Wolf a další hosté.

Výběr finalistek nebyl jednoduchý a porotci vedli žhavé diskuze a boj o místa dívek ve finálové dvanáctce, do které se probojovaly tyto dívky:

1. Šárka Žlábková z obce Lštění
2. Karolína Plocarová z Lužan
3. Dagmar Cibulková z Přeštic
4. Denisa Sochorová z Vodňan
5. Christiana Stögerová ze Strakonic
6. Barbora Rudlová z Vimperka
7. Dita Sochorová z Vodňan
8. Věra Králová z Újezda u Klatov
9. Aneta Růžičková z Buku
10. Radka Bidlasová z Prachatic
11. Lucie Holubová z Vítějovic
12. Karolína Kovařičová z Velhartic

Náhradnicí 1. se stala Eva Zýková ze Švihova a druhou náhradnicí Zuzana Tůmová ze Střítěže v okrese Český Krumlov. Jihočešky tedy mají letos ve finále převahu, zajímavostí tedy určitě letos budou sestry, dvojčata z Vodňan, které se do finále probojovaly obě. Již za dva týdny finalistky čeká první soustředění, opět v Marriott v Plzni, náhradnice by se místa finalistek ujaly v případě odstoupení, některé z finalistek, nemoci, úrazu apod.

Na castingu byla premiérově představena originální korunka z pravých kamenů, z dílny Atelier Šperk, realizační tým, adeptky a porota popíjeli 100% čistou, zdravou vodu z pramenů firmy WH OPTIMUM. Celý tým a finalistky oblékají trika "NO XS" na podporu kampaně "Módní svět bojuje proti anorexii a bulimii" na podporu o. s. Anabell.

Co dívky čeká

Půlroční maraton příprav, soustředění, účast na firemních, oficiálních, dobrovolných a charitativních akcích, příprava na finálový galavečer

Hned za 2 týdny soustřední v Hotelu Courtyard by Marriott v Plzni s prvním blokem školení: společenský protokol, image poradenství a úprava vizáže, střihu, či tónu vlasů – Studio Design Block Plzeň, beseda „zdravý životní styl“ a fitness s Davidem Hufem, fotografování.

Účast na akcích v Plzeňském i Jihočeském kraji (např. APM Adrenalin Day, Zahájení turistické sezony v Klatovech, Den Dětí na Fuferna v Sušici, Dětský den v Bystřici, atd.)


V odborné porotě castingu usedli

Pavlína Brunclíková – organizátorka akce Dívka Šumavy, David Huf, osobní trenér a instruktor, Jana Chodová, loňská vítězka Dívka Šumavy´09, Jiří Struček, člen rady Plzeňského kraje, Nikol Rišková – Miss ČR Sympatie´09, Simona Fink - Touristisches Service Center, Hana Zmeková – lektorka VEREMA, Miloš Vetengl – Atelier Šperk – autor korunek pro vítězky, Jiří Struček – člen rady Plzeňského kraje, František Olbert – VLP,
Dita Nosková – studio Design Block, Ivan Štefko – Eve photomodel, Dalimil Mika – EUK Klatovy, Miroslav Chodl – Courtyard by Marrriott Pilsen, Kateřina Líblová – módní návrhářka Atelier Kirké.

Podpora akce „Módní svět bojuje proti anorexii a bulimii“

Hlavním krédem soutěže Dívka Šumavy je propagace „zdravé krásy“, kombinace fyzické s krásou duševní, tedy žádné diety a drastické hubnutí, ale zdravý životní styl, ale správná kombinace pohybu a stravy. A protože Dívka Šumavy je bezpochyby součástí módního světa, navazuje spolupráci s o. s. Anabell a časopisem Marie Claire na charitativním projektu „Módní svět bojuje proti anorexii a bulimii“, která má pomoci dívkám trpícím anorexií, nebo bulimií. Do této kampaně se připojila i řada osobností z módního světa, jako Daniela Peštová, Goran Tačevski, Klára Nademlýnská. „Problematika poruch příjmu potravy je v oblasti světa modelingu velice riziková, mnohdy opomíjená a proto je potřeba jí věnovat i v rámci soutěží krásy patřičný prostor. Propojení vzájemných aktivit a podpora tohoto projektu je tedy zcela přirozenou cestou.

Realizační tým Dívka Šumavy a nové finalistky budou letos oblékat trika symbolizující tuto kampaň.

Představení originální korunky z pravých přírodních kamenů – vyrobených speciálně pro V. ročník DÍVKA ŠUMAVY 2010. Autorem korunky je p. Miloš Vetengl – Atelier Šperk

Základ korunky je z chirurgické oceli, to jest pletená nosná část a "větvičky"
lístečky jsou stříbrné, ryzost 925, na vrcholu je vltavín, tektit vzniklý při dopadu meteoritu v jižních Čechách, naprosto specifický svojí strukturou a barvou pro tento region. Tektitů se nachází na celém světě sedm a jediný jihočeský je průsvitný a zelený, a celé to dotvářejí kapky rosy z facetovaných kuliček křišťálu. Identická půjde do dražby na slavnostním finálovém galavečeru. Další dvě dívky v pořadí ozdobí korunky o něco menší, bez vltavínu. Dívka Sympatie a Dívka Publika si odnesou korunky s vltavínem, jen o něco menší, než vítězka.

Plány V. ročníku a do budoucna

1. Dívky budou absolvovat rozsáhlejší program školení v oblasti společenského protokolu (etika, etiketa, stolování, rétorika, společenské vystupování, apod.) pod vedením Hany Zmekové.
Cílem soutěže je vybavit dívky základní společenskou výbavou, rozšířit jejich rozhled v jiných oblastech, než jsou standardně vzdělávány v rámci svých studií, přiblížit jim oblast sociálně slabších, nesměrovat jejich cesty pouze k lesku hvězd a přehlídkových mol, ukázat jim jiné cesty, kde se lze prostřednictvím svých schopností a vzhledu realizovat. Každým rokem tedy rozšiřovat tým DŠ o nové, schopné a krásné dívky.

2. Letošní finálový galavečer zaznamená zásadní novinku v podobě moderátora, pana Marka Vašuta a po jeho boku se v průběhu večera, při každé ze čtyř soutěžních disciplín, objeví jedna ze čtyř vítězek uplynulých ročníků Dívky Šumavy 2006 – 2009.
Každá z letošních finalistek by měla mít svého patrona, známého, úspěšného šumavského rodáka, jednou z úspěšných šumavských rodaček je slečna Nikol Rišková z Klatov, která vloni získala titul Miss Sympatie ČR´09. Osloveni budou sportovci, zpěváci a další významné osobnosti ze Šumavy.

3. DŠ „za hranicemi“, mezinárodní projekt
Šumava nekončí hranicemi ČR, ale rozkládá se i v části Bavorska, jedním z cílů EU je rozvíjet a spojovat jednotlivé země a proto chceme Šumavu, jako společnou oblast také propagovat. Začínáme připravovat totožnou akci, v německé části, vzájemné propojení akcí na obou stranách, společná soustředění finalistek, v závěru soutěž o absolutní vítězku v roce 2011.
První němečtí hosté a partneři se zúčastní již letošního finálového večera. Příležitost prezentace českých i německých šumavských firem, jejich nabídky, služeb, výrobků.

Pavlína Brunclíková, manažerka projektu DÍVKA ŠUMAVY

4.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Z Českých Budějovic přivezli hokejisté jen bod

Maškarní bál družiny v ZŠ Klatovy, Plánická.
44

OBRAZEM: Družina měla maškarní bál

Kroniku bude nová nýrská kronikářka psát ručně

Nýrsko – Novou kronikářku mají v Nýrsku. Zastupitelstvo města na svém zasedání v pondělí 12. února schválilo, aby se o městskou kroniku starala Martina Bastlová.

Socialisté v kraji: Podpoříme Chovance

Plzeň - Oficiálně je krajská ČSSD jako jeden muž, fakticky moc ne.

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Policie zadržela na D5 dva kamiony převážející běžence

Plzeňský kraj - S řidiči a jejich spolujezdci je nyní vedeno trestní řízení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT