Národní potravinovou sbírku organizuje platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy. V Klatovech se sbírka konala v prodejně Penny market na Domažlické ulici. Sbírku organizovaly oblastní charity v Klatovech a v Sušici. Potraviny, které lidé charitě věnovali, zůstanou v regionu a budou použity pro sociálně potřebné obyvatele.

Před vchodem do prodejny stáli dobrovolníci, kteří lidem rozdávali letáky. Na nich bylo vysvětleno, jak bude s potravinami naloženo a k čemu vůbec sbírka slouží.
„Zaznamenali jsme převážně pozitivní ohlasy. Což bylo příjemné. Lidé věnovali do sbírky zejména těstoviny, cukr, olej, trvanlivé potraviny a luštěniny. Potraviny v následujících dnech spočítáme a rozdělíme mezi Sušici a Klatovy, a to sociálně potřebným lidem a rodinám," informovala ředitelka oblastní charity v Sušici Marie Hrečínová Prodanová. Lidé ze sušické charity se u sbírky střídali s lidmi z klatovské charity.

„Lidé se ptali, kde budou potraviny využity. Obecně lze říci, že to bude v azylových domech a podobných zařízeních. A mohou být použity i pro další lidi, kteří se nám jako potřební přihlásí," dodala Hrečínová Prodanová.

„O sbírce jsem četla, a jelikož bydlím nedaleko domu pro matky v tísni, rozhodla jsem se sama přispět. Nakoupila jsem nějaké sušenky. Myslím, že dětem, které na svém osudu nemají vinu, udělají radost," řekla Deníku jedna z dárkyň Klára Jiříčková z Klatov.