Zástupy lidí, kterým se sbíhaly sliny, když cítily vůně linoucí se z grilovaných prasat. Tak to vypadalo v sobotu na náměstí v Hartmanicích, kde se konal první ročník mistrovství Šumavy v opékání prasat.

„Tato soutěž vyplynula při pořádání loňských oslav, kdy jsme slavili 700. výročí obce, a dělali jsme v podstatě nultý ročník opékání prasat. Jelikož se to ujalo, tak jsme se rozhodli pokračovat," uvedl starosta Hartmanic Pavel Valdman.

Podmínky měli všichni soutěžící stejné. „Ráno dostali každý jedno prase a už bylo na nich, jak si ho dochutí a jak vše udělají. Měli s sebou své koření a různé ingredience," sdělil starosta.

Hlasy soutěžícím dávali návštěvníci, kterých ze začátku nebylo mnoho. „Z počátku tady bylo pár lidí, ale jakmile přestalo pršet a začínal v podstatě hlavní program, tak jich přišlo hodně. Takže zájem byl velký, že nám ani nestačily hlasovací lístky," podotkl Valdman.
Prvního ročníku se zúčastnily čtyři místní party a dvě přijely na pozvání starosty. „Měli jsme málo zájemců, tak jsem ještě další oslovil, aby jich zde bylo více," doplnil Valdman.

Jedním ze soutěžících byl Luboš Pojer z Kaznějova. „Recept je jen o srdíčku. Žádný speciální postup nemám. Ten svůj jsem vytvořil se svým kamarádem Tomášem Pokorným, který už je bohužel v nebíčku. Není tam nic jiného než sůl, grilovací koření a srdce. Začali jsme ráno asi ve čtvrt na devět a kolem půl jedné jsme to sundavali z kabátu a dopékali. Teď se snažíme lidem nabídnout to nejlepší," řekl Pojer.

A lidé si ochutnávku užívali. „Je to lahoda. Je velmi těžké vybrat to nejlepší, protože všechna prasátka jsou skvěle udělaná a chutná. Sám bych to tak neudělal. Je to opravdu pochoutka. Ale vůbec jim nezávidím, že tady byli v tom šíleném počasí. Všichni by si za to zasloužili vyhrát," zhodnotil jeden z návštěvníků Marcel Touš a pokračoval: „Moc se mi tahle akce líbí. Nikdy jsem neslyšel, že by ji někde pořádali, tak doufám, že to tady jen tak neskončí a budeme zase v něčem jedineční."

Spokojeni byli i pořadatelé. „Akce se povedla, lidé byli spokojeni. Nic nezbylo, snědlo se 250 kilo masa. Už nyní vymýšlíme podmínky pro další ročník," shrnul akci Valdman.

Nejvíce chutnalo prase upečené Lubošem Vítovcem. Na druhém místě byl Ladislav Vainfurter a na třetím Zdeněk Hájek. Všichni byli místní.

Součástí akce nebylo jen grilování prasat, ale i doprovodný program. Během něj zazpívali žáci tamní základní školy, diváci zhlédli ukázky agility a mnoho dalšího.