Již pátý ročník dobročinného bazaru se konal v Klatovech. Tentokrát zisk z něj putoval do Domu pokojného stáří v Klatovech.

„Pokažné výtěžek, který získáme jednak z prodeje na bazaru, tak i dražbou, směřujeme na dobročinné účely do Klatov," řekla Deníku za organizátory Pavla Mikulášová. Dodala, že akce se koná v rámci akce Zdravé město a kromě města Klatovy se na události podílí spousta dobrovolníků.

„Mezi nimi je například Dům dětí a mládeže Klatovy, Klatovský okrašlovací spolek a Rotary klub Klatovy. Letos s námi spolupracuje i Charita Klatovy," dodala s tím, že klatovská charita se zapojila také z důvodu, že výtěžek je právě pro zařízení, které jí patří.

Každý rok na charitativním bazaru organizátoři draží zajímavé předměty. „Každoročně dražíme keramiku od klatovského výtvarníka Gustava Fifky. Dnes se také bude dražit fotografie klatovského fotografa Jiřího Straška, ale i něklik adventních věnců, a to od dětí z Domu dětí a mládeže. My, jako Okrašlovací spolek Klatovy, darujeme na dražbu koš pochutin a Rotary klub Klatovy věnuje lahev archivního vína," jmenovala Mikulášová s tím, že to ale není zdaleka vše, co se na dražbě bude dražit.

Zkušenosti s dražbou má Mikulášová kladné. „Dražba je každoročně lepší a lepší, první ročník vytěžil kolem dvaceti tisíc korun. V minulém roce se nám podařilo vydražit neskutečných 140 tisíc korun," vzpomínala. Dodala, že to se asi těžko překoná. Tehdy prý šlo o dražbu na opravy krovu klatovského kostela. „Lidem rozhodně charitativní akce lhostejné nejsou a za to jsme moc rádi," řekla Mikulášová.

Bazar podpořili i klatované. „Ve stánku města Klatovy máme všechny možné výrobky i pochutiny, které lidé z Klatov a okolí do bazaru věnovali," uvedla Martina Sommerová, která ve stánku města prodávala. S prodejem věcí byla spokojená. Řekla, že lidé kupují hlavně věnce a drobnosti. Dobře se prý ale prodávaly i potraviny.
Charitativní akci podpořila i Marcela Hošková. „Koupila jsem si mýdla, která vyráběly děti z domu dětí, od charity perníčky a hvězdu," řekla Deníku Hošková. Této akce se prý s manželem účastní každoročně. „Je velmi dobře, že někdo takové akci pořádá, a že jde výtěžek na správnou věc," dodala.

I letos byla podle Mikulášové dražba úspěšná. „Vydražili jsme naprosto všechny předměty, které jsme v dražbě měli, a myslím, že můžeme být spokojeni," řekla druhý den Mikulášová s tím, že na letošní dražbě získali šestnáct tisíc dvě stě korun.