„Během festivalu vystoupila Nektarka, myslivecká kapela Atlas, Jihočeští rodáci a Solovačka," uvedl hlavní organizátor Ladislav Gregor. Dle jeho slov vznikl nápad s pořádáním dechovkového festivalu z heců tamních důchodců. „Dělali jsem stále různé rockové věci a důchodci mě hecovali, že nedokážu zařídit nic pro ně. Tak jsem řekl, jak chcete, za rok budete mít dechovku. A podařilo se, uspořádali jsme první ročník a přišlo 500 lidí. Což nikdo nevěřil, že to děláme poprvé. Nyní chodí okolo 350 a jsme spokojeni," sdělil Gregor.

S pořádáním dechovkového festivalu je spokojena také starostka obce Ivana Vítovcová. „Lidé jsou rádi, rádi se zde sejdou. Určitě tak budeme pokračovat dál. Už i samy kapely se hlásí. Jezdí i stálí návštěvníci až z Německa či Karlových Varů. Děkujeme tak i sponzorům, mezi nimiž je i Plzeňský kraj," doplnila starostka.

Myšlenka festivalu se líbí i návštěvníkům. „Je hezké, že tady myslí i na nás, starší. Jezdím sem ráda, poslechnu si písničky i si zatancuji s mužem," řekla návštěvnice Božena Skálová z Horažďovicka.