„Součástí akce je přejezd přes 25metrovou lávku na kole a skoky do vody s rozjezdem z kopce. Pořádali jsme Bike hazard I, kdy se jezdilo ve vypuštěném bazénu, tak jsme teď připravili jízdu na vodě. Pořádáme to tady poprvé, tak snad se někdo přihlásí," řekl před akcí organizátor Václav Faust.

Obavy mít nemusel. Na startu se řadily necelé dvě desítky odvážlivců. Většina z nich si s lávkou hravě poradila. Vidět byly ale i pády. Bohužel jeden z nich skončil úrazem, se kterým musela být soutěžící odvezena k ošetření do nemocnice.

Přes lávku se jezdilo na dvě kola na čas. Při druhé jízdě dali organizátoři na lávku překážku, aby ztížili jízdu. Ale ani tím si na nikoho nepřišli, téměř všichni, kteří do druhého kola šli, ji hravě zvládli. Někteří totiž druhé kolo předem vzdali a jeden kousek před cílem vodu vyzkoušel. „Tak už můžu skákat do vody, už jsem stejně mokrý," prohlásil, když z bazénu vylezl.

Skoky do vody byly další disciplínou, do které se přihlásilo už jen osm jezdců, mezi kterými byla i jedna slečna. A není divu. Bylo to už jen pro odvážlivce nebo zkušené jezdce. Diváci však měli na co koukat. Při některých akrobaciích tuhla i krev v žilách. Žádný ze závodníků se nenechal zahanbit a předváděl pěkné „kousky". Jedním z odvážných byl Petr Vítovec z Malé Vísky. „Je to parádní, řekl bych taková vyblbovačka. Je to sranda, myslím, že je dobře, že to udělali. Pro lidi je to určitě podívaná. Jezdím na kole často, takže dnes neskáču poprvé. Je to i o strachu a i o tom, se do něčeho pustit," přiznal Vítovec.

Každý skok hodnotila porota. Po prvním kole si nejlépe vedla slečna, pro kterou všichni zvedli číslo pět.