Klatovsko – Uplynulý víkend byl věnovaný především dětem. Nejinak tomu bylo i na Klatovsku, kde se konalo poměrně hodně akcí na oslavu jejich svátku, který připadal na neděli. Deník však stihl zavítat jen na některé z nich.

Zábavné odpoledne na malé oslavence čekalo v Janovicích nad Úhlavou na hasičském hřišti. I tam díky slunečnému počasí byla spousta dětí s rodiči. „Na úvod vystoupili žáci z tanečního kroužku z místní školy, pak mohli lidé zhlédnout ukázku malých hasičů a také ukázku práce s koněm. Poté se děti mohly povozit v kočáře taženém koňmi. Hasiči připravili soutěže, za které pak děti dostaly drobné odměny," uvedla za organizátory Eva Semelová, která zve všechny na janovickou pouť, která bude 20. až 22. června. V pátek se můžete těšit například na bubenickou show.

Počasí na koupání sice ještě není, ale i tak bylo koupaliště v Dolanech plné lidí. Především tedy dětí, které si tam chodily zasoutěžit a splnit připravené úkoly. „Líbí se mi tady. Nejlepší byla šlapadla, i když jsem se chvíli bál, že z nich spadnu. Jinak jsem všechny úkoly zvládl v pohodě," pochlubil se Honzík Sláma.