„Jde již o sedmý charitativní bazar pro opuštěné kočky z útulku Šance pro kočku, který nyní působí v Sušici. Žije se nám tady mnohem lépe. Chodí k nám více lidí, někteří se podívají, někteří přijdou jen kočičky pohladit, pomazlit se a podobně, ale více je i těch, kteří si přijdou kočičky vybrat, a to je pro nás to nejdůležitější,“ řekla Hana Fuksová ze sušického útulku pro kočky.

Návštěvníci útulku mají stále z čeho vybírat, nyní tam mají 95 koček. „Po prázdninách přibyla koťata, která lidé povyhazovali. Jde většinou o chataře, kteří je zde nechávají každý rok,“ posteskla si Fuksová.
Během bazaru se podařilo vybrat 38 150 korun, které najdou své využití. „Peníze budou použity na veterinu, na stelivo, na jídlo jako pokaždé,“ sdělila Fuksová, která přiznala, že pořádání bazarů jim hodně pomáhá. „Děláme dva bazary v Sušici a dva v Klatovech. Chodí nám více lidí věci dávat a stejně tak přichází i více nakupujících,“ pochvalovala si Fuksová.

Lidé si chodí na bazar nakoupit, ale hřeje je i pocit, že tím pomohou opuštěným zvířatům. „Líbí se mi tenhle bazar, protože se tady vždy objeví nějaké pěkné kousky keramiky, kterou já mám hodně ráda. Tak si rozšířím sbírku a ještě tím pomohu kočičkám, a to je hezké,“ řekla jedna z pravidelných návštěvnic Anna Králová.

Nehoda nákladního a osobního automobilu u Sušice.
FOTO: Senior se lekl náklaďáku a spletl si brzdu s plynem