„Jsme rádi, že se nám daří dokončovat část průtahu centrem Železné Rudy, v tuto chvíli je již zprovozněn. Řidiči tak nemusí po objízdných trasách, které komplikovaly provoz během léta u nás. Došlo k drobnému zpoždění v řádu několika dnů, což je u takto rozsáhlé stavby běžné. Rekonstrukce průtahu je velký posun v navýšení bezpečnosti, za což jsme rádi,“ řekl starosta Železné Rudy Filip Smola.

V současné době se ještě dokončují chodníky, bude se instalovat nové osvětlení, což už se dělá za provozu.

Nemocnice v Sušici.
Nemocnici se daří snižovat ztráty. Převod pod kraj by provoz výrazně omezil

Pokračovat s opravou průtahu se bude opět příští rok. „Jakmile to dovolí povětrnostní podmínky, tak se začne s druhou a třetí etapou rekonstrukce. Doufáme, že během letních prázdnin bude kompletně hotovo a budeme mít dokončen průtah centrem,“ uvedl starosta.

V příštím roce půjde o úsek mezi městským úřadem a železničním přejezdem. „Opravu na celkem 574 metrech komunikace provádí pro Ředitelství silnic a dálnic společnost Silnice Klatovy, a. s., která uspěla ve výběrovém řízení s cenou stavby ve výši 49,5 milionu Kč bez DPH,“ sdělil mluvčí ŘSD Adam Koloušek.

Zdroj: Daniela Loudová

V současné době se řidiči setkají s opravou komunikace také ve směru na Špičák. „Tam opravu provádí Správa a údržba silnic Plzeňského kraje a dle mých informací by mělo být během příštího týdne hotovo. Budeme tak mít další část nové silnice,“ sdělil starosta.

Tam se ale nemusí řidiči obávat žádných objízdných tras. Nyní se jezdí po vyfrézované části a během asfaltování bude provoz kyvadlový, vždy v jednom pruhu.