Vypálené a rozsypané odpadkové koše, rozlámané lavičky, spousty odpadků kolem dětských hřišť a v ulicích. Tak to vypadá na mnoha místech Klatov.
„Nejhorší situace je o víkendu. Stačí se projít v sobotu nebo v neděli ráno po městě. Je to příšerné. Nejhůře to vypadá v blízkosti barů a restaurací.

Rozbité sklenice, polité omítky, zvratky a výkaly. Takhle se ani dobytek nechová,“ zlobí se důchodkyně Marta Hnojská z Klatov. Ta totiž bydlí poblíž klatovského náměstí. „Když vidíte, co se tu v noci děje, zůstává vám rozum stát. Policisty tu v noci prostě nepotkáte. Už opravdu nemohu každé ráno uklízet před vchodem pozvracené a nebo pomočené dveře. Počet restaurací, non–stopů a heren tu stále přibývá. To není správné,“ dodává Hnojská. Časté problémy jsou podle Hnojské se zákazníky restaurací a nočních podniků v Pražské ulici, ve Zlatnické ulici, v ulici Kpt. Jaroše, ve Václavské a na dalších místech.

Častý nepořádek musí snášet i lidé, kteří využívají vlakového nádraží. Tam jsou odpadkové koše naprosto zdemolované a často vysypané. Tudy procházejí návštěvníci města i turisté, kteří využili vlakového spoje.

„Největším problémem bylo minulý týden například zdevastované oplocení dětského hřiště Za Beránkem, kde vandalové zničili oplocení, vytrhali kuny, vrátka,“ informoval vedoucí správy městské zeleně Peter Pošefka.

Velitel Městské policie v Klatovech Kamil Mastný Deníku řekl, že o víkendu jsou v ulicích Klatov pěší i motorizované hlídky, které provádí kontrolní činnost. „Ta probíhá v ulicích a namátkově i v barech a restauracích. Nemůžeme však být všude,“ dodal Mastný.