Nebývalý zájem zažívají v letošním roce lyžařské areály o lyžařské školičky pro děti.

„Zájem je větší než v minulých letech, a to nás těší. Využité jsou víkendové i individuální kurzy," říká Vladimír Hájek z Activity parku Kocourov.

„Zájem je o kurzy ve skupinách i o individuální kurzy, do kterých rodiče hlásí děti už od tří čtyř let. Za hodinu individuálního kurzu u nás v Kocourově zaplatíte v týdnu 300 a o víkendu 350 korun, za skupinový kurz pak v týdnu dáte 200 a o víkendu 250 korun. Skupinu tvoří pět osob," vysvětluje Hájek.

Podle Hájka stačí dítěti pět hodin výuky k tomu, aby se naučilo veškeré základy a bylo schopno sjet vršek a zastavit.

V Kocourově mají v letošní sezoně tři instruktory. „Kdybychom jich měli šest, pro všechny bychom měli dostatek práce. Takový je o školičku lyžování zájem," pokračuje majitel areálu a dodává, že zájem je o kurzy i z řad dospělých a dokonce i seniorů. V Kocourově tedy takové kurzy také zvažují.

Spolumajitel ski areálu Špičák Vladimír Kasík potvrdil zvýšený zájem o kurzy lyžování. „Nárůst je znát. Zákazníci mají opravdu zájem o všechny druhy nabízených služeb, to znamená o jednotlivou individuální výuku, i o víkendovou školičku a podobně. Instruktorů máme dostatek, a tak jsme schopni odbavit všechny zájemce od první třídy až do důchodového věku. Jsme schopni naučit jak základy lyžování, tak nabídnout i rozšířenou výuku pro pokročilé a podobně," vysvětluje Kasík.

Na Špičáku stojí skupinový kurz do 10 osob na 1 den 350 korun, individuální lekce pro jednu osobu pak 850 korun.

„Využili jsme lyžařské školičky v loňském roce a byli jsme spokojeni. Syn se tak ve čtyřech letech naučil lyžovat a dnes je schopen sám vyjet na vleku na vršek a sjet ho dolů bez problémů. Určitě peněz vložených do jeho výuky nelitujeme. Měli jsme možnost jeho výuku sledovat a myslím si, že se instruktoři věnovali synovi i ostatním velice profesionálně a trpělivě," nechala se slyšet Zdenka Křenová z Klatov.

„Doporučili jsme školičku i známým, kteří ji absolvují letos, a myslím, že jsou také spokojeni. Jen byl problém do takového kurzu se dostat. Zájem je prý veliký," dodala Křenová.