Na pouť se vždy nejvíce těší děti, které vyhledávají především pouťové atrakce. Ty budou jako tradičně postavené ve Volšovské ulici v areálu u koupaliště.
Na své si o pouti přijdou i filatelisté. Klub filatelistů Sušice pořádá v sobotu v Muzeu Šumavy od 8 do 12 hodin výměnnou schůzku sběratelů ze Sušice a okolí.

Součástí sušické poutě bude už po páté také balonová fiesta. „Pokud přijedou všichni, tak by se jich mohlo sejít 15. Přesné časy odletů zatím nevím, ale myslím, že by to mělo být stejné jako předešlé roky," slíbil spoluorganizátor letů Karel Rendl. Ranní odlety byly vždy z hřiště u městských lesů.

Vyžití se o pouti najde i pro sportovní nadšence. V sobotu se od 12 hodin uskuteční Sušický trojboj 2013 – silniční výjezd na horu Svatobor přes Odolenov (9,3 km), XC sjezd do prostoru kempu (cca 11,6 km) a běh okolo rybníčka v Luhu (3,2 km). Akci pořádá High Point Bike Team Sušice. Start bude ve 13.30 hodin v prostoru bývalého kempu ve směru na Petrovice u Sušice.

O pouti nesmějí chybět ani mše. V kapli Anděla Strážce se uskuteční 31. srpna od 17 hodin pobožnost křížové cesty, jejíž začátek bude u řeky, a od 18 hodin následuje mše svatá. V děkanském kostele sv. Václava bude odsloužena mše svatá 1. září v 7.30 hodin. Poutní mše svatá v kapli Anděla Strážce se uskuteční tentýž den od 9 hodin a hlavní poutní mši můžete navštívit v 11 hodin, kterou celebruje biskup českobudějovický Jiří Paďour.