Ani letos nebude chybět balonová fiesta. Poprvé můžete balony zhlédnout v pátek okolo osmnácté hodiny ve Velharticích. V sobotu vystartují z bývalého areálu městských lesů okolo šesté hodiny ráno. Vše však závisí na klimatických podmínkách. V plánu je také večerní start okolo osmnácté hodiny.

Svoji tradici má o pouti také výstava drobného zvířectva a výstava českých slepic a šumavanek, která se koná v sobotu 1. září a v neděli 2. září v chovatelském areálu pod Bouchalkou v Sušici.  V sobotu bude výstava otevřena od 8 do 18 hodin a v neděli od 8 do 13 hodin.

Jako na správné pouti nebudou ani v Sušici scházet pouťové atrakce. Ty najdete ve Volšovské ulici. „Návštěvníci se mohou těšit na klasické atrakce, jako jsou houpačky, dětský kolotoč, střelnice, ruské kolo, autíčkové dráhy, ale také na vikinskou loď, autodrom, adrenalinový Technopower a další. O víkendu se kolotoče rozjedou v 9.30 hodin a dokud zde budou lidé, kteří na ně budou chtít jít, tak se nezastaví," řekl Deníku provozovatel pouťových atrakcí Vlastimil Lagron. Trhy můžete navštívit na náměstí.

Připravena je také jedna sportovní akce, a to 4. ročník cyklistického závodu High Point  Sušický trojboj.

K pouti také nepochybně patří bohoslužby a mše. První z nich se koná v sobotu v kapli Anděla strážce. Pobožnost u křížové cesty začne u řeky v 17 hodin a od 18 hodin se uskuteční mše v kapli, kterou celebruje p. Martin Weis. Dalších se můžete zúčastnit v neděli, a to v 7.30 hodin v děkanském kostele, v 9 a v 11 hodin v kapli Anděla strážce a v 18 hodin v klášterním kostele sv. Felixe.

S poutí už budou také tradičně spojeny uzavírky. Náměstí bude od 31. srpna od 20 hodin do neděle 2. září do 24 hodin uzavřené, a to pro veškerou dopravu.