Nedílnou součástí poutě býval mezinárodní folklorní festival, který se letos poprvé ve své historii konat nebude. „Festival jsme částečně nahradili jiným programem, aby nebyly na náměstí jen stánky řemeslného trhu, který začne v pátek od 13 hodin. Klatovská pouť bude trochu jiná než v předešlých letech, nicméně jsme se ji snažili připravit tak, aby si ji všichni užili. Musíme ale dbát všech bezpečnostních opatření, která jsou nutná, o což bychom chtěli požádat i návštěvníky, kteří přijdou. Všechny na pouť srdečně zvu,“ řekl místostarosta Klatov Martin Kříž.

HUDBA BUDE ZNÍT NÁMĚSTÍM I V KINĚ

Program na náměstí začne v pátek v 15 hodin. Těšit se můžete na Petrovickou sedmičku a skupinu Relax do 19 hodin a od 20.30 rozezní náměstí Plzeňský MLS. „V sobotu bude program zahájen v 9 hodin dechovými kapelami Skalanka a Úhlavanka. Během dne se pak na pódiu vystřídají Pelíškové, Hradní duo, Zenit a Pilouni. Od 18 hodin se uskuteční koncert skupiny Elias v refektáři jezuitské koleje,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu klatovské radnice Alena Kunešová.

V neděli program ukončí koncert populární skupiny Jelen od 16 hodin.

Z muziky nebudou v letním kině chybět ani oblíbené heligonky. „Sobotní program začne ve 12 hodin a odstartují ho Hanka, Jiří a Jan Matějkovi. Dále budou pokračovat Honza Čermák a Pepa Voráček, Kůrovci, Písečtí blonďáci, Toulavá kapela, Třehusk a sobotu zakončí od 20.30 hodin Obšuka. V neděli od 12 hodin zahraje Ondřej Římek, poté Mrákovští heligonkáři, Jiří Homolka a vše završí PPOSPO Štreka,“ seznámila s programem za městské kulturní středisko Barbora Bergmannová.

Během pouťového programu můžete na náměstí potkat i flašinetářku Evu Haufovou.

Pouť by nebyla poutí bez atrakcí, které zaberou jako tradičně Erbenovo náměstí. „Určitá omezení budou, třeba u atrakcí, které tam byly dvakrát i třikrát, ale jinak bude nabídka opět bohatá. Jistě si všichni přijdou na své,“ řekl klatovský provozovatel atrakcí Vlastimil Lagron. Dojít k nim můžete Plánickou ulicí, kam se o víkendu rozšíří trh.

Tentokrát se nepodíváte na výstavu chovatelů Na Pazderně. Vydat se ale můžete na výstavu klatovských karafiátů do zahrady naproti muzeu, na výstavu kaktusů v Plánické ulici či na výstavu Společné cesty do kostela sv. Vavřince.

Chybět nebudou ani poutní mše svaté, které se uskuteční v sobotu od 15 hodin a v neděli od 10 hodin v arciděkanském kostele, v sobotu v 16 hodin navíc městem projde průvod s obrazem Panny Marie Klatovské.

Opatření se dotknou doby konání poutě. V pátek a v sobotu skončí ve 23 hodin, v neděli ve 21 hodin.