„Vodáctví se stává rok od roku populárnějším. Přijíždějí nejen ostřílení vodáci a lidé, kteří jezdí na vodu každý rok, ale přicházejí i noví, především mladí lidé, a to nás těší,“ říká zaměstnanec půjčovny.

Vodáci mají zájem jak o jednodenní výlety do Rabí či do Horažďovic, tak i o vícedenní splouvání Otavy. Trasy na Otavě jsou vhodné pro rodiny s dětmi, ale i pro zkušené vodáky.

„Úsek Sušice – Horažďovice prochází jednou z nejmalebnějších částí Otavy. Řeka zde totiž mírně teče. Nalodíte se u nás pod jezem v Sušici, milovník dobrodružství si může loď vynést několik desítek metrů proti proudu a plavbu zahájit přímo sjetím jezu. Řeka zde teče širokým údolím. Plavbu zakončíte podle chuti buď přímo pod hradem Rábí nebo v Horažďovicích,“ doporučuje Diviš.

„Snažíme se už několik let držet stejné ceny a vyplácí se to. Za jednodenní výlet ze Sušice do Rabí u nás zaplatíte za půjčení loďky, dopravu, veškeré kompletní vodácké vybavení, jako jsou pádla, barely, vesty a podobně, 450 korun, za výlet do Horažďovic pak 690 korun. Při půjčení loďky na více dnů zaplatíte například 180 korun denně, ale jde jen o loďku bez jakéhokoliv vybavení,“ pokračuje zaměstnanec půjčovny.

Spolouvání řeky je prý dobré si předem rezervovat, víkendy jsou prý většinou beznadějně obsazené, volné lodě bývají nyní jen v týdnu. ⋌

O vodáky je na Otavě dobře postaráno i v kempech a tábořištích, kterými jsou na Klatovsku například Radešov, Sušice, Dobršín, Velké Hydčice a Horažďovice. Jejich služby jsou vodáky hodnoceny velmi pozitivně.