Kvůli výbuchům v jaderné elektrárně Fukušima v Japonsku, ze které uniká radioaktivita, se někteří lidé bojí o své zdraví a informují se v lékárnách.
„Tady žádná panika kvůli jódovým tabletám zatím nevznikla. Myslím si, že zde lidé správně pochopili, že je to zbytečné. Několik lidí se na tablety zeptalo, ale nesetkal jsem se s tím, že by si je někdo koupil. Není nutné si je kupovat preventivně. Pokud by sem radioaktivita pronikla, tak jen v malé míře, proti které není potřeba se bránit jódovými tabletami,“ informoval lékárník z Lékárny Na Pražské Pavel Voráč.

Na Sušicku se lidé také spíše jen informují a nepanikaří.
„Lidé se chodí ptát, ale žádný prodej kvůli radioaktivitě jsme nezaznamenali. Jen se informují, zda by si je měli koupit, nebo jestli je to zbytečné, takže se zvýšila spíše jen poptávka než samotný prodej,“ řekla farmaceutická laborantka z Lékárny Šumavský dvůr v Sušici.

Na rozdíl od Klatovska a Sušicka se na Horažďovicku najdou lidé, kteří si tablety proti radioaktivitě už zakoupili.
„Prodali jsme asi osm balení jódových tablet, ale kupují se spíše pro jistotu jako prevence, než aby byli lidé vystrašení. Někteří se chodí jen zeptat a informovat. Ale co jsem tak zaznamenal, tak možná nějaká panika propukla, protože už nám v poslední dodávce tablety nedodali. Možná už tedy nejsou na skladě,“ řekl lékárník z Lékárny U Špitálníků v Horažďovicích Jan Komrska.