Svátek práce se slavil na Klatovsku různě. Někde to pojali vážně, jinde v recesi. Oslavy 1. máje pojali obyvatelé Klatovska po svém. Zatímco se v klatovském parku u restaurace Kolonáda sešla stovka levicových příznivců, aby vyslechla projevy svých funkcionářů, v Habarticích si ze starých dob dělali legraci. Nechyběli pionýři, mávátká, budovatelské písně. (2. 5.)

Dva poháry skončily u Kohoutů. Kolinecká traktoriáda přilákala letos i vozy Škoda 30 a několik pětadvacítek. Kolinecká traktoriáda vznikla původně pro známé Čestmíra Škvardy, který akci organizuje na svém pozemku. Sláva akce se ale brzy roznesla a další ročníky přilákaly soutěžící i diváky. (4.5)

Postrach klatovských řidičů Martin Lacko stráví ve vězení osm měsíců. Vykrádal totiž pomocí shodných klíčů automobily zaparkované v Klatovech. (5.5.)

Oslavy 64. výročí konce války se konaly na klatovském náměstí. Náměstí zaplnila historická vojenská technika 4. pancéřové divize, kterou obdivovali malí i velcí. (6.5.)

Moderní monoblok Klatovské nemocnice za více než miliardu se začne stavět v červenci. Stanovené bylo datum 15. červenec. Tento den by se mělo poprvé kopnout do země při dlouho plánované stavbě. (14.5.)

V Sušici opět udeřili pachatelé, kteří se zaměřují na okrádání důvěřivých seniorů. Jejich obětí se stala seniorka, na kterou použili nový trik, když se v ní snažili vzbudit soucit se zraněným. Připravili ji o dvacet tisíc korun. (15.5.)

V Kašperských Horách našli vzácný poklad zakopaný za třicetileté války. Nález byl učiněn v rámci předstihového archeologického výzkumu na kašperskohorském náměstí. Nádoba se čtyřmi tisíci mincí ležela přikrytá dřevěným víkem necelých půl metru pod povrchem. Hrnek byl zakopaný v 17. století. (16.5.)

Hvězdy atletiky. Při Velké ceně města Sušice v atletice mohli diváci vidět i hvězdy Tomáše Dvořáka, sprinterku Lucii Škrobákovou, tyčkařku Jiřinu Ptáčníkovou i Jana Železného. (21.5.)

U Hradešic zahynuli dva lidé. Záchranáři na Klatovsku zasahovali letos u již třetí tragické nehody. Při čelním střetu zemřeli tentokrát dva lidé, další čtyři byli zraněni. Šlo o čelní srážku osobních vozů VW Golf a Škoda Octavia. (18.5.)

Obec Žihobce se pouští do významné investiční akce. Postaví čističku za 50 milionů korun Půjde o čistírnu odpadních vod a kanalizaci, které budou využívat obyvatelé Žihobců, ale i spádových obcí. Obci se podařilo sehnat dotaci ve výši 42 milionů korun z Operačního programu Životní prostředí a Fondu MŽP ČR. Zbytek bude investovat obec. Práce začnou v roce 2010. (19.5.)

Senoseč je v plném proudu, pod koly traktorů ale hyne zvěř. Myslivci se snaží mláďata z luk vynášet do bezpečí, používají psy i plašičky. (27. 5.)

Chovatel skočil pro kobylu do jímky, zachránil jí život. Do několik metrů hluboké jímky plné močůvky a hnoje spadla ve Stojanovicích kobyla Navara. Měla štěstí, její majitel Petr Procházka ihned skočil za ní a zřejmě jí tak zachránil život. Kobylu se podařilo hasičům ve spolupráci s majitelem podvázat a vytáhnout ven. (27.5.)

Klatovskem se přehnala bouře, kromě vody škodil vítr a kroupy. Nejhůře na tom byly v Rudolticích, přes které se přehnala vlna bahna a vody. Podle meteorologů spadlo v Pošumaví během přívalových lijáků až 55 mm srážek. Hasiči měli pohotovost a pomáhali s odstraňováním škod a s čerpáním vody ze sklepů. (28.5.)

Krize se dotkla také poutí. Některé poutě v regionu jsou prodělečné a provozovatelé atrakcí nemají na provoz. Vysoké režijní náklady na elektřinu, pohonné hmoty, pronájmy prostranství, splátky za nakoupené atrakce a minimální tržby způsobují to, že někteří provozovatelé pouťových atrakcí zvyšují ceny a propouštějí zaměstnance. Ekonomická krize se totiž výrazně dotkla i zábavníhoprůmyslu. (29.5.)

Jednavacet hřibů dubových a smrkových nasbírala na Měčínsku Miroslava Stuchlová z Hráze za necelou hodinu. Deníku prozradila, že houby sbírá strašně ráda a do lesa prý chodí i dvakrát denně. Většinu hub ale Stuchlová rozdá známým. (29.5.)

Zoufalá rodina ze Slovenska drží hladovku. Nosálovi nemají co jíst ani kde spát a vinu svalují na jednu klatovskou firmu. Ta však odmítá, že by jim nezaplatilaza práci. (30.5.)