Zemědělci na Klatovsku na počátku dubna stále otálejí s jarními pracemi. Oproti jiným rokům měli totiž s pracemi čtrnáctidenní zpoždění. Čekali totiž na lepší počasí, které by vysušilo pole a oni mohli vyjet s těžkou technikou. Bojí se ale toho, že zpoždění a mokro budou mít vliv na úrodu. (2. 4.)

Ve Švihově začala dlouho očekávaná rekonstrukce problematických ulic. Jako první přišla na řadu Školní ulice. Ta byla upravena od křižovatky s Husovou ulicí po křižovatku s ulicí Na Borku. Později se oprav dočkají i ulice Havlíčkova a Husova. (3. 4.)

Lidé v Korytech vyhlásili boj tamnímu zemědělci i úřadům. Alois Šulda je teď v Korytech nedaleko Klatov nepřítelem č. 1. Lidé mu dokonce vyhrožovali pověšením na nejbližší strom. Báli se totiž toho, že pozemek nad obcí zaveze tunami nebezpečného odpadu. To ale soukromý zemědělec odmítá. (4. 4.)

Studenti z Klatovska marně shánějí letní brigády. Mnohé podniky kvůli krizi vystačily jen s vlastními zaměstnanci, jinde si místo zamlouvali studenti i rok dopředu. (6.4.)

Další knihu plnou překrásných starých fotografií vydal klatovský publicista Martin Kříž. Polovina knihy je věnována Klatovům, o zbytek se dělí Plánice a Janovice nad Úhlavou. Kniha představuje zmizelé Klatovsko. (7. 4.)

Smrt mladého páru šokovala vesničku na Horažďovicku. V novostavbě byl nalezen zastřelený mladý pár. Podle jedné z vyšetřovacích verzí šlo zřejmě o vraždu a sebevraždu. (8. 4.)

Klatovský soud poslal bývalého učitele Václava Englera z Klatov na tři roky za mříže za to, že měl pervitinem zásobovat narkomany z širokého okolí včetně své sedmnáctileté přítelkyně. (9. 4.)

Nešťastně skončila velikonoční pomlázka pro pět mladých lidí z Plánicka. Do jejich Opelu Astra čelně narazil Peugeot 306 řízený starším mužem z Plzeňska. Výsledkem nárazu u Plánice bylo šest zraněných. (14. 4.)

Zoufalí jsou lidé i radní v malých obcích na Klatovsku, ve kterých mají dlouho zavřené obchody. Věřili, že situaci pomohou řešit vietnamští obchodníci, kteří v poslední době začali expandovat do menších městeček (např. Švihov, Janovice). Ale ani oni nechtějí do těch nejmenších obcí. (15. 4.)

Odstartoval 44. Ročník Mogul Šumava Rallye Klatovy a 18. Historic Vltava Rallye. Do závodů se shodně přihlásilo zhruba sedm desítek posádek. (17. 4.)

15. dubna byl slavnostně do provozu uveden první babybox v Plzeňském kraji v Klatovské nemocnici. Ten klatovský je už třiadvacátým v ČR. (16.4.)

Vydatné srážky a tání sněhu na Šumavě zvedly hladiny řek. Nejhorší situace byla na horní části Otavy a přítocích Vydry a Křemelné, jejichž hladina prudce stoupla a dosáhla třetího stupně povodňové aktivity, tedy stavu ohrožení. (20.4.)

O 1,4 vteřiny porazil Václav Pech jedoucí s Mitsubishi Lancer EVO IX. Romana Krestu na Peugeotu 207 S 2000 a stal se vítězem 44. Mogul Šumava Rallye Klatovy. (20. 4.)

Nedostatek dětí v mateřských školách na Klatovsku nehrozí. Většina těchto zařízení hlásí plný stav. Na mnohých místech budou dokonce žádat o výjimku na vyšší počet dětí a nebo rozšiřování školy. Některé maminky se ale bojí toho, že nebudou mít za rok nebo za dva kam dát své děti. Věra Kvardová, zástupkyně ředitelky Mateřské školy v Klatovech maminky ujistila, že v žádné školce se pořadníky na děti nedělají. (23. 4.)

Zahrádkáři na Klatovsku se bojí toho, že kvůli brzkému rozkvětu stromů a keřů díky vysokým teplotám bude špatná úroda. Včely, kterých je po posledních letech, kdy hynuly na mor a varoázu, nedostatek, totiž nestíhají opylovat. (25. 4.)

Sušický dětský sbor slavil své čtyřicáté narozeniny. (27. 4.)

Den co den musí zaměstnanci Technických služeb města Klatov odstraňovat následky vandalismu. Vypálené a rozsypané odpadkové koše, rozlámané lavičky, spousty odpadků kolem dětských hřišť a v ulicích. Tak to vypadá na mnohých místech Klatov. (28. 4.)