Města stále bojují s narkomany. Sušice, Klatovy i Horažďovice mají problémy s narkomany. Injekční stříkačky v ulicích měst, v křoviscích i na jiných místech jsou zcela běžným jevem. (vyšlo 1. 6.)

Král Šumavy nabídl boj i drama. Známý cyklomaraton provázelo nepříznivé počasí, a tak se závodníci museli poprat s náročnou a blátivou tratí. (1.6.)

V Sušici otevřeli unikátní hřiště pro babičky a dědečky. Na své si přijde i mláděž, díky penězům z EU byla otevřena také čtyři dětská hřiště. (2.6.)

Řidiči jsou bez práce. Krize nutí některé autodopravce propouštět zaměstnance a snižovat stavy aut. (3.6.)

Bylo to peklo, říká žena, které znásilnili syna. Jiří Macko, který je obžalovaný ze znásilnění muže, opět ke klatovskému soudu nepřišel. (4.6.)

I lidé z regionu chtějí do Bruselu. Čtyři obyvatelé Klatovska se ucházejí o přízeň voličů ve volbách do Evropského parlamentu. (5.6.)

Železnorudsko podpoří cestovní ruch 150 miliony. K udržení každoročního nárůstu počtu turistů má pomoci vylepšená infrastruktura. (6.6.)

Lidí k volbám přišlo málo. Volby do Evropského parlamentu provázel na Klatovsku nezájem voličů. (8.6.)

Kroupy opět ničily úrodu. Deštivé počasí a kroupy nadělaly škody zahrádkářům i zemědělcům na Klatovsku. (9.6.)

Školní výlety? Pořád totéž. Švihov, ašperk, Šumava, Sušice, Velhartice jsou stále oblíbenými místy školních výletů. (10.6.)

Muž obtěžoval dítě. Policie mlčí. Jedenáctileté dívce nabízel v Klatovech muž stokorunu, když s ním půjde za kostel. Dívka naštěstí vyvázla bez újmy na zdraví, její rodinu ale překvapilo, že policie nevarovala před mužem, který může být nebezpečný, klatovskou veřejnost. (11.6.)

Šestnáctiletý řidič vážně zranil bratra. Až strom zastavil jízdu teprve 16letého řidiče, který se řítil se starým volkswagenem po polní cestě u Petrovic nad Úhlavou. Vůz skončil na střeše ve strouze, při nehodě byl těžce zraněn řidičův 18letý bratr. (11.6.)

Klatovští fighteři přivezli deset medailí. Mistrovství České republiky v kickboxu se konalo za účasti klatovských závodníků. (11.6.)

V Sušici vylepší kino. Už v roce 2010 by se mohli obyvatelé Sušice dočkat nového multifunkčního centra, které by mělo vzniknout rekonstrukcí současného kina. (12.6.)

Za trávu dají miliony. Posekat trávu je pro města i obce finančně náročné (13.6.)

Pivní slavnosti začaly. Sedm pivovarů se prezentuje na klatovských slavnostech hudby a piva. (13.6.)

V Sušici otevřeli fotbalové hřiště. Hřiště s umělou trávou třetí generace bylo vybudováno v areálu stadionu TJ Sušice. (13.6.)

V Měčíně se slavilo ve velkém. Program Dne Měčínska přilákal do města diváky z širokého okolí. (15.6.)

Mstil se hákovými kříži a olejem. Muž z Klatovska dvakrát úmyslně naboural autem do domu, kde sídlí advokát, který u rozvodu hájil jeho manželku. (16.6.)

Sušický Santos se brzy změní. Město Sušice získalo na revitalizaci známého ostrova grant 25 milionů korun. (17.6.)

Přibývá opilých motoristů. Silnice na Klatovsku jsou nebezpečnější, alkohol a drogy rozsévají smrt. (18.6.)

V ulicích bude více policistů. Slib dostala redakce i návštěvníci Dne s Deníkem na klatovském náměstí Míru. (20.6.)

Děti budou dojíždět zadarmo. Městys Kolinec bude dětem dojíždějícím do základní školy i školky proplácet jízdné. (22.6)

Přivezli bronz. Na mistrovství České republiky v atletice dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek do Ostravy se vypravila desetičlenná výprava mladých klatovských závodníků. (22.6.)

Zvrhlíka zahnala kolemjdoucí. Muž chtěl v Sušici znásilnit bezmocnou dívku, zachránila ji náhodná svědkyně. (23.6.)

Za 18 dnů svobody ho čeká basa. Půl roku stráví za mřížemi Pavel Horvát, který se vyhýbal nástupu do vězení. (24.6.)

Tragédie: Smrt při vaření oběda. Banální vaření oběda se zřejmě stalo osudným 90leté stařence z Klatov. Na ženě se zřejmě vznítil u sporáku oděv a ona už nedokázala plamenům uniknout. (26.6.)

Klatovsko zasáhla velká voda. Přívalové deště na Klatovsku vytopily o víkendu některé obce, hasiči museli zasahovat na desítkách míst. Nejvíce bylo zasaženo Sušicko a Janovicko. Zachraňovaly se i lidské životy. (29.6.)

Horažďovice uhájily krajský přebor. V odvetném zápase baráže o fotbalový krajský přebor porazily Horažďovice Sušici 2:1 a po bezbrankové remíze z prvního zápasu zůstaly i pro další ročník fotbalových soutěží v krajském přeboru. (29.6.)

Škodila voda z řek i polí. Ve Velharticích zůstala řeka v korytě, obcí se však prohnala záplavová vlna z okolních polí a způsobila milionové škody. (30.6.)