VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O čem psal Klatovský deník v červenci a srpnu 2008

Klatovsko - Rok 2008 v regionu

8.1.2009
SDÍLEJ:

Miloslav Javůrek (uprostřed) se radí se svým advokátem (nalevo)Foto: DENÍK/Miroslava Vejvodová

Červenec

Modrý sloup zůstane zavřený. Správa Národního parku Šumava udělala další kroky jak zlepšit péči o návštěvníky. Zprovozní systém nouzových nocovišť, ale zatím neplánuje otevření přechodů včetně Modrého sloupu. (1.7.) Pokračování 1, pokračování 2, pokračování 3, pokračování 4

Mrtvou matku hodil do potoka. Po třech měsících se muž z Hodousic přiznal, že zabil nožem svoji maminku, kterou poté hodil do potoka nedaleko obce. (2.7.) Pokračování 1, pokračování 2, pokračování 3

Klatovské nemocnici šéfuje Jiří Vlček. Výběrové řízení na ředitele Klatovské nemocnice vyhrál Jiří Vlček. Pětačtyřicetiletý bývalý šéf zdravotnického zařízení v severočeských Neratovicích se ujal funkce. (2.7.)

Klatovští tenisté vybojovali první ligu. Vynikajícího a historického úspěchu dosáhl tenisový oddíl LTK TJ Klatovy, když jeho A tým vyhrál druhou ligu. (4.7.)

Firmy z regionu drtí silná koruna. Díky silné koruně sice Češi ušetří za dovolenou a zahraniční výrobky koupí o něco levněji, ale kurz má velmi negativní dopad na firmy na Klatovsku. (8.7.)

Králem klatovských šachovnic je Neuman. Mezinárodní mistr Petr Neuman vyhrál devítidenní mezinárodní šachový maraton O pohár města Klatov Unileasing Open. (8.7.)

Dlouhoveská dostala nový kabát. Na zhruba sedmnáct milionů korun přišla kompletní oprava Dlouhoveské ulice v Sušici. (9.7.)

Ženu spoutal a hrozil jí smrtí. Peklo na zemi prožívala žena z vesničky nedaleko Nýrska. Tu dlouhodobě psychicky i fyzicky týral přítel, tentokrát ji napadl na návsi. (11.7.)

Bříza a Kubát nenašli přemožitele. Ozdobeni čtyřmi vítězstvími se vrátili z evropského šampionátu ve sjezdu na divoké vodě juniorů čeští reprezentanti z oddílu kanoistiky TJ Klatovy Václav Bříza a Zdeněk Kubát. (11.7.)

Plzeňští lékaři stále pomáhají. Nemocnici v Klatovech stále scházejí lékaři, proto do Pošumaví jezdí vypomáhat Plzeňští. (12.7.)

Padesátník končí. Rušení drobných mincí bude mít podle odborníků vliv na nárůst většiny cen. (12.7.)

Klatovská pouť byla drahá. Obchodníci na Klatovsku měli žně, v Klatovech byla tradiční pouť, jejíž návštěvníci museli sáhnout hlouběji do kapsy. Přesto jich do Klatov přijely tisíce. (14.7.)

Zlikvidujte ho, žádají z ciziny. Bavorsko i Rakousko chtějí po monistru Bursíkovi, aby se na Šumavě začalo aktivně bojovat s kůrovcem. (15.7.)

Vydali se po stopách Jacka Londona. Pětici cestovatelů z Klatov čekala 15 tisíc kilometrů dlouhá cesta Kanadou a Aljaškou. (15.7.)

Tip liga zná vítěze. Jarní část Tip ligy čtenářů 2008 vyhrál Jan Kazár z Kolince. (16.7.)

Rodáci zavítali do Maňovic. Více než dvě stovky lidí přilákal sraz rodáků do Maňovic, které mají nyní pouhých 39 stálých obyvatel. (21.7.)

Starostové přijeli, ale jednat odmítli. Kvůli neúčasti obcí na jednání rady Národního parku Šumava nebyl přijat nový návštěvní řád. (23.7.)

V Janovicích vzniká Klokánek. Třinácté zařízení fondu ohrožených dětí v Janovicích nad Úhlavou bude největší v České republice. (28.7.)

Do klatovské rozvodny dorazil obří transformátor. Transformátor, který zajistí Klatovsku spolehlivější dodávky elektřiny, váží 70 tun. (31.7.)

Srpen

Blesk zasáhl manžele. Na Šumavě řádila bouřka, která si na vrchu Prenet vybrala krutou daň. Blesk udeřil do manželského páru z Olomouce, muž byl na místě mrtvý, žena byla ve vážném stavu. (1.8.)

Zemědělci na Klatovsku budovali. Společnost Agrospol Malý Bor dokončila novostavbu stáje produkčních dojnic za 52 milionů korun. (2.8.)

Paseku nadělaly v polích kroupy. Sklizeň obilí měla kvůli nepříznivému počasí zpoždění, déšť nedovolil zemědělcům řadu dnů vyjet do polí. Navíc škody na úrodě napáchaly i kroupy. (6.8.)

Lovil z lásky k přírodě. Pětice mužů z Domažlicka stanula před klatovským soudem, kde se začal projednávat případ pytlačení lesní zvěře na Domažlicku a Klatovsku. (7.8.)

Klatovští hokejisté obuli brusle. První trénink na ledě absolvovali druholigoví hokejisté Klatov. (9.8.)

Šumava se dočkala bikeparku. Dlouholeté spory ochranářů s provozovateli Sport areálu Špičák o bikepark se vyřešily a tak nic nebránilo otevření nové freeridové tratě, která vznikla za rekordně krátkou dobu a přišla na 250 tisíc korun. (11.8.)

Sušičtí silničáři mají novou provozní budovu. Novou administrativní budovu za téměř 12,5 milionů korun otevřela v Sušici Správa a údržba silnic Klatovy. (13.8.)

Nakaženo bylo už jedenáct lidí. Klíšťata vzala Klatovsko útokem. Jen do poloviny srpna se nakazilo jedenáct lidí nebezpečnou klíšťovou encefalitidou. (16.8.)

Mažoretky zazářily. Dominika Horejšová a Romana Kroupová z klatovské skupiny Modern si vybojovaly postup na mistrovství Evropy, které hostilo Brno. (22.8.)

Opilí diváci kradli i klobásy. Fiaskem skončila Rocková noc Rádia Šumava v Klatovech. Průtrž mračen, silný vítr a bouřka překazily vystoupení skupiny Turbo, navíc západní vítr způsobil zkrat v elektroinstalaci. (26.8.)

Opravy přijdou na 25 milionů korun. Propadlý strop, hromady suti čekající na kontejner, louže na podlaze. Tak vypadal bývalý kulturní dům v Dlouhé Vsi. Na opravu bývalého kulturního domu Dlouhoveští potřebují 25 milionů korun. (27.8.)

První kolo vyhrál Václav Strnad ze Svrčovce. Úvodním kolem odstartovala tipovací soutěž čtenářů Furtuna liga a výsledky vybraných deseti fotbalových zápasů tipovalo 175 soutěžících. (27.8.)

Kuřáky zdražování tabáku neodradilo. Podle prodejců tabákových výrobků se zdražení projevilo pouze přechodem k levnějším značkám cigaret nebo tabáku. (29.8.)

Starosta se hádal s kastelánkou. Hrubé nadávky, obviňování a osočování znělo chudenickým Starým zámkem. Starosta Chudenic David Klíma se dostal do sporu s kastelánkou zámku Marií Rynešovou, musela přijet i policie. (30.8.)

Autor: Yvetta Musílková

8.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 35 000 Kč

Specialisté v oblasti zahraničních vztahů a služeb MANAŽER PRO PŘESHRANIČNÍ SPOLUPRÁCI. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: , - NJ na velmi dobré úrovni (jednání probíhají i v němčině),, - VŠ vzdělání a min. 3-letá praxe v oboru činnosti nebo příbuzném oboru, který odpovídá programu ČR-Bavorsko; nebo SŠ vzdělání a min 5-letá praxe v obor, - znalost práce na PC, - organizační, komunikační a prezentační schopnosti a zkušenosti, - časová flexibilita, samostatnost, vícedenní cesty i do zahraničí, - řidičský průkaz sk. B, vlastní automobil, - znalost regionu, VÝHODOU: AJ, zkušenosti s projekty z fondů EU, znalosti z oblasti státní správy a neziskového sektoru, PRACOVNÍ NÁPLŇ:, - řízení, zajištění a koordinace jednotlivých aktivit projektu "Region budoucnosti Bavorský les - Šumava 2020+" ve spolupráci s asistentkou/asistentem projektu, - zajištění činnosti Kontaktního místa pro přeshraniční spolupráci (poradenství o možnostech přeshraniční spolupráce, aktivní vyhledávání kontaktů, partnerství, přenos zkušeností, organizace informačních akcí a další), - vypracování Strategie rozvoje Bavorský les-Šumava 2020+ (spolupráce na procesu vytváření strategie, schůzky s experty, on-line konzultace, prezentace výsledků, organizace Strategického sympózia, kde bude strategie představena a další), - vytvoření Platformy pro meziregionální transfer know-how (výměna zkušeností s evropskými příhraničními regiony formou vzájemnch návštěv a konzultací), - organizace aktivit v oblasti přeshraniční splupráce škol a mládeže, - aktivní spolupráce s partnery, především s bavorskou částí Euregia a členy Řídícího grémia projektu, - komunikace a aktivní spolupráce s obcemi, městy, mikroregiony, místními akčními skupinami a dalšími aktéry v regionu se zaměřením na témata a cíle projektu, - účast na jednáních přeshraničního a mezinárodního významu v ČR i zahraničí, - práce s veřejností, POŽADOVANÉ DOKLADY:, - strukturovaný profesní životopis, - motivační dopis, - doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání (kopie), POŽADOVANÉ DOKLADY ZASÍLEJTE DO 17.8.2018 na e-mail: vendula.francova@euregio.cz, , Projekt "Region budoucnosti Bavorský les - Šumava 2020+" je k nahlédnutí v kanceláři Euroregionu Šumava, Běšiny 150, 339 01 Klatovy. Pracoviště: Euroregion šumava - jihozápadní čechy - pracoviště, 339 01 Klatovy 1. Informace: Vendula Francová, +420 376 399 472.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 28 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů TRAKTORISTI, KRMIVÁŘI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: řidičský průkaz sk.T, motivační odměna., Zaměstnanecké výhody: pen.fondy, podnikové stravování. , Kontaktní osoba: p.Krýsl tel.728223684, Místo výkonu práce : Malonice. Pracoviště: Zemědělské obchodní družstvo se sídlem v kolinci, 341 42 Kolinec. Informace: Krýsl, +420 728 223 684.

Potravinářství - Potravinářství Potravinářský dělník 20 000 Kč

Obsluha strojů na zpracování ovoce, zeleniny a ořechů (včetně sušení, konzervování a mražení) VÝROBNÍ DĚLNÍK, DĚLNICE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Místo výkonu práce: Nádražní 623, 342 01 Sušice, Zaměstnanec zajišťuje: výroba potravin, manipulace s materiálem, obsluha strojního zařízení., Požadujeme: Vyučení v jakémkoliv oboru, manuální zručnost. , Po zapracování - Nadstandardní platové ohodnocení závislé na výkonu, mimořádnou odměnu na letní dovolenou a Vánoce, příplatek na stravování a dojíždění, příplatek za noční směnu 15%, důchodové připojištění, věrnostní odměna, měsíční poukázka FlexiPass, 2 dny zdravotního volna navíc, pracovní místo v Sušici., Kontaktní osoba: Marie Vaňková tel.376502811, , e-mail: info@spak.cz, Způsob prvního kontaktu: telefonicky od 8:00 hod.- 14.00, e-mailem. Pracoviště: Spak foods s.r.o. - sušice, Nádražní, č.p. 623, 342 01 Sušice 1. Informace: Marie Vaňková, +420 376 502 811.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ/KA sk. C. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Klatovy a okolí, První kontakt telefonicky nebo emailem: Fládr Jiří Ing. 777 160 763, fladr@jsfstavebni.cz. Pracoviště: Jsf stavební s.r.o. - provozovna koldinova 672, klatovy, Koldinova, č.p. 672, 339 01 Klatovy 1. Informace: Jiří Fládr, +420 777 160 763.


Ilustrační foto

Hlasujte o nejlepší hospůdku roku 2018

Střet auta s jelenem u Hartmanic na Šumavě.

Srazil jelena, auto je na odpis

Extrémní obscénnosti v Trutnově a postsovětský násilník v Brně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 19. července 2018.

Na Špičáku se pojede Downhill Cup

Železná Ruda, Špičák – V šumavském areálu Ski&Bike Špičák se o víkendu koná čtvrtý závod letošní pětidílné série sjezdu horských kol – iXS Europen Downhill Cup (EDC), ve kterém se na těžké trati Struggle dlouhé 1750 metrů, představí v sedmi kategoriích okolo tří stovek cyklistických sjezdařů.

Senior se zřítil v Malém Boru ze střechy, letěl pro něj vrtulník

Malý Bor – Neštěstí se ve čtvrtek dopoledne stalo v Malém Boru na Horažďovicku, kde se vážně zranil 70letý muž, který opravoval střechu v areálu tamní zemědělské společnosti.

Řidiči ve Velharticích ujel autobus i s lidmi

Velhartice – Malér má na krku řidič, kterému ujel ve středu odpoledne ve Velharticích na Klatovsku autobus i s cestujícími a naboural do plotu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT