Červenec

Modrý sloup zůstane zavřený. Správa Národního parku Šumava udělala další kroky jak zlepšit péči o návštěvníky. Zprovozní systém nouzových nocovišť, ale zatím neplánuje otevření přechodů včetně Modrého sloupu. (1.7.) Pokračování 1, pokračování 2, pokračování 3, pokračování 4

Mrtvou matku hodil do potoka. Po třech měsících se muž z Hodousic přiznal, že zabil nožem svoji maminku, kterou poté hodil do potoka nedaleko obce. (2.7.) Pokračování 1, pokračování 2, pokračování 3

Klatovské nemocnici šéfuje Jiří Vlček. Výběrové řízení na ředitele Klatovské nemocnice vyhrál Jiří Vlček. Pětačtyřicetiletý bývalý šéf zdravotnického zařízení v severočeských Neratovicích se ujal funkce. (2.7.)

Klatovští tenisté vybojovali první ligu. Vynikajícího a historického úspěchu dosáhl tenisový oddíl LTK TJ Klatovy, když jeho A tým vyhrál druhou ligu. (4.7.)

Firmy z regionu drtí silná koruna. Díky silné koruně sice Češi ušetří za dovolenou a zahraniční výrobky koupí o něco levněji, ale kurz má velmi negativní dopad na firmy na Klatovsku. (8.7.)

Králem klatovských šachovnic je Neuman. Mezinárodní mistr Petr Neuman vyhrál devítidenní mezinárodní šachový maraton O pohár města Klatov Unileasing Open. (8.7.)

Dlouhoveská dostala nový kabát. Na zhruba sedmnáct milionů korun přišla kompletní oprava Dlouhoveské ulice v Sušici. (9.7.)

Ženu spoutal a hrozil jí smrtí. Peklo na zemi prožívala žena z vesničky nedaleko Nýrska. Tu dlouhodobě psychicky i fyzicky týral přítel, tentokrát ji napadl na návsi. (11.7.)

Bříza a Kubát nenašli přemožitele. Ozdobeni čtyřmi vítězstvími se vrátili z evropského šampionátu ve sjezdu na divoké vodě juniorů čeští reprezentanti z oddílu kanoistiky TJ Klatovy Václav Bříza a Zdeněk Kubát. (11.7.)

Plzeňští lékaři stále pomáhají. Nemocnici v Klatovech stále scházejí lékaři, proto do Pošumaví jezdí vypomáhat Plzeňští. (12.7.)

Padesátník končí. Rušení drobných mincí bude mít podle odborníků vliv na nárůst většiny cen. (12.7.)

Klatovská pouť byla drahá. Obchodníci na Klatovsku měli žně, v Klatovech byla tradiční pouť, jejíž návštěvníci museli sáhnout hlouběji do kapsy. Přesto jich do Klatov přijely tisíce. (14.7.)

Zlikvidujte ho, žádají z ciziny. Bavorsko i Rakousko chtějí po monistru Bursíkovi, aby se na Šumavě začalo aktivně bojovat s kůrovcem. (15.7.)

Vydali se po stopách Jacka Londona. Pětici cestovatelů z Klatov čekala 15 tisíc kilometrů dlouhá cesta Kanadou a Aljaškou. (15.7.)

Tip liga zná vítěze. Jarní část Tip ligy čtenářů 2008 vyhrál Jan Kazár z Kolince. (16.7.)

Rodáci zavítali do Maňovic. Více než dvě stovky lidí přilákal sraz rodáků do Maňovic, které mají nyní pouhých 39 stálých obyvatel. (21.7.)

Starostové přijeli, ale jednat odmítli. Kvůli neúčasti obcí na jednání rady Národního parku Šumava nebyl přijat nový návštěvní řád. (23.7.)

V Janovicích vzniká Klokánek. Třinácté zařízení fondu ohrožených dětí v Janovicích nad Úhlavou bude největší v České republice. (28.7.)

Do klatovské rozvodny dorazil obří transformátor. Transformátor, který zajistí Klatovsku spolehlivější dodávky elektřiny, váží 70 tun. (31.7.)

Srpen

Blesk zasáhl manžele. Na Šumavě řádila bouřka, která si na vrchu Prenet vybrala krutou daň. Blesk udeřil do manželského páru z Olomouce, muž byl na místě mrtvý, žena byla ve vážném stavu. (1.8.)

Zemědělci na Klatovsku budovali. Společnost Agrospol Malý Bor dokončila novostavbu stáje produkčních dojnic za 52 milionů korun. (2.8.)

Paseku nadělaly v polích kroupy. Sklizeň obilí měla kvůli nepříznivému počasí zpoždění, déšť nedovolil zemědělcům řadu dnů vyjet do polí. Navíc škody na úrodě napáchaly i kroupy. (6.8.)

Lovil z lásky k přírodě. Pětice mužů z Domažlicka stanula před klatovským soudem, kde se začal projednávat případ pytlačení lesní zvěře na Domažlicku a Klatovsku. (7.8.)

Klatovští hokejisté obuli brusle. První trénink na ledě absolvovali druholigoví hokejisté Klatov. (9.8.)

Šumava se dočkala bikeparku. Dlouholeté spory ochranářů s provozovateli Sport areálu Špičák o bikepark se vyřešily a tak nic nebránilo otevření nové freeridové tratě, která vznikla za rekordně krátkou dobu a přišla na 250 tisíc korun. (11.8.)

Sušičtí silničáři mají novou provozní budovu. Novou administrativní budovu za téměř 12,5 milionů korun otevřela v Sušici Správa a údržba silnic Klatovy. (13.8.)

Nakaženo bylo už jedenáct lidí. Klíšťata vzala Klatovsko útokem. Jen do poloviny srpna se nakazilo jedenáct lidí nebezpečnou klíšťovou encefalitidou. (16.8.)

Mažoretky zazářily. Dominika Horejšová a Romana Kroupová z klatovské skupiny Modern si vybojovaly postup na mistrovství Evropy, které hostilo Brno. (22.8.)

Opilí diváci kradli i klobásy. Fiaskem skončila Rocková noc Rádia Šumava v Klatovech. Průtrž mračen, silný vítr a bouřka překazily vystoupení skupiny Turbo, navíc západní vítr způsobil zkrat v elektroinstalaci. (26.8.)

Opravy přijdou na 25 milionů korun. Propadlý strop, hromady suti čekající na kontejner, louže na podlaze. Tak vypadal bývalý kulturní dům v Dlouhé Vsi. Na opravu bývalého kulturního domu Dlouhoveští potřebují 25 milionů korun. (27.8.)

První kolo vyhrál Václav Strnad ze Svrčovce. Úvodním kolem odstartovala tipovací soutěž čtenářů Furtuna liga a výsledky vybraných deseti fotbalových zápasů tipovalo 175 soutěžících. (27.8.)

Kuřáky zdražování tabáku neodradilo. Podle prodejců tabákových výrobků se zdražení projevilo pouze přechodem k levnějším značkám cigaret nebo tabáku. (29.8.)

Starosta se hádal s kastelánkou. Hrubé nadávky, obviňování a osočování znělo chudenickým Starým zámkem. Starosta Chudenic David Klíma se dostal do sporu s kastelánkou zámku Marií Rynešovou, musela přijet i policie. (30.8.)