Skutečným hitem se pro ně letos stala nedávno otevřená Stezka v korunách stromů u německého Neuschönau. Obrovský zájem mají také o zábavní park BayernPark poblíž Deggendorfu, ten od srpna nabízí nejextrémnější horskou dráhu v Německu.

„Němečtí provozovatelé se začali mnohem více věnovat marketingu v Čechách, snaží se zaujmout pomocí billboardů u českých silnic, rozesílají nabídky do škol a dělají další cílené akce,” uvedla Simona Finková z Touristisches Service Center v německém Regenu. Podle ní skončila doba, kdy Češi mířili výhradně na německý Velký Javor. „Například ke Stezce v korunách stromů v Národním parku Bavorský les už jezdí i organizované zájezdy, velké množství jich je z jižních Čech,” uvedla. Podíl Čechů na celkové návštěvnosti odhadla na 40 procent. Nejsilnější jsou víkendy a svátky. Turistických cílů na německé straně je podle Finkové ale podstatně víc, hlavně v národním parku. Už delší dobu roste obliba takzvaného Domu divočiny v Ludwigsthalu, prudce stoupá zájem o BayernPark.

„Dotazy na něj zodpovídáme denně,” potvrdila Jitka Staňková z plzeňského Informačního centra Bavorský les - Šumava. BayernPark nabízí na ploše 400 000 metrů čtverečních přes 80 atrakcí a leží v srdci Dolního Bavorska, v obci Fellbach, asi 110 kilometrů od hraničního přechodu Železná Ruda a 130 kilometrů od přechodu Strážný směrem na Deggendorf. Jeho atraktivitu zvyšuje v srpnu otevřená horská dráha Čarostřelec, která je nejextrémnější v Německu.

„Podobný zábavní park v Čechách neexistuje. Cílí hlavně na rodiny s dětmi a školy, nabídka je skutečně široká,” dodala Finková. Návštěvníci mohou vyzkoušet rafting na divoké vodě, jízdu jeskyní na drakovi, dobrodružné lesní hřiště, olympiádu zvířat, horolezeckou stěnu, letní bobovou dráhu, vikingskou loď a další.