„Máme skvělou příležitost zakončit rok společně ve stylu svařáku, filmu a vánočního setkání. Těšíme se na možnost potkat se s našimi sousedy a vytvořit vánoční atmosféru,“ řekl předseda spolku David Křížek.

Akce se bude konat vedle Moštárny, na adrese Křižíkova 779, a začne v 16 hodin. Pro tento večer jsou v plánu nejen teplé nápoje, ale také promítání kultovního českého filmu Pelíšky. Film, který vezme diváky zpět do prosince 1967 až do konce prázdnin 1968, se zaměřuje na dvě rodiny v Praze-Košířích a jejich pohnuté příběhy během politicky neklidných časů. Pelíšky režiséra Jana Hřebejka jsou známé svým humorem, nostalgií a dojemným podáním příběhů. Příběh se soustředí na dospívající generaci, která čelí politickým názorům svých rodičů a současně zažívá první lásky. Film je považován za klasiku české kinematografie.

„Těšíme se, jak společně prožijeme jeho kouzlo pod otevřeným nebem. Přineste si svůj hrneček na svařák a připojte se k nám na tomto vánočním setkání. Připravte se na výzdobu, která ponoří místo do vánoční atmosféry, plné světel a radosti. Co se týče nápojů, nejen svařák bude na stole. K ochutnání bude i horká hruška, která vás zahřeje zevnitř a dodá správný vánoční pocit. A pro všechny milovníky sladkého bude k dispozici ochutnávka cronutů, těch nejlepších spojení croissantů a donutů, které si můžete dopřát v teplé atmosféře společného setkání," nalákal Křížek.