Práce na územním plánu dokončují v Nýrsku. Nový územní plán pro město i obce, které spadají do územního obvodu Nýrska, tedy Bystřici, Starý Láz, Hodousice, Blata, Starou Lhotu a Zelenou Lhotu, zpracovává město od roku 2009.

„V současné době máme návrh územního plánu odsouhlasený od všech zaintersovaných orgánů státní zprávy s tím, že v oblasti Staré Lhoty a Zelené Lhoty se k návrhu musí vyjadřovat i Chráněná krajinná oblast Šumava. Nyní nás čeká projednání s veřejností, které předpokládáme, že se uskuteční v listopadu a prosinci. V lednu příštího roku pak územní plán přijde na pořad jednání zastupitelstva, které musí odsouhlasit jeho konečnou podobu,“ nastínil časový plán nýrský starosta Miloslav Rubáš.

Město územní plán financuje za spoluúčasti ministerstva pro místní rozvoj a centra pro regionální rozvoj v Písku. „Získali jsme dotaci ve výši 2,1 milionu korun, celkové náklady jsou zhruba 2,4 milionu korun. Jsem rád, že jeden z nejdůležitějších dokumentů pro rozvoj města je už v takovéto fázi. Po odsouhlasení zastupitelstvem a nabytí právní moci budeme moci začít prodávat pozemky, které jsou tímto územním plánem určeny pro bytovou výstavbu v dalších rozvojových plochách města Nýrska,“ doplnil Rubáš.