Spolek Nýrsko žije uspořádal akci nazvanou Den na Draka, a jak už název napovídá, nechybělo oblíbené pouštění draků. To ale rozhodně nebylo vše. Na louce směrem k rybníkům Na Cihelně se toho odehrávalo mnohem více. Návštěvníci mohli prozkoumat hvězdnou oblohu a vesmír v digitálním sférickém kině mobilního planetária, pro milovníky kouzelnictví byl přichystán kouzelník, pro malé i velké byly připraveny výtvarné dílny. Využity byly i blízké rybníky, v jednom z nich předvedla Ida Chalupská spolu se svými trénovanými psy – Bubou a Lumpem – záchranu tonoucího člověka, což přilákalo mnohé diváky, které tato práce zaujala.

K doplnění atmosféry nechybělo opékání buřtů a o hudební zpestření se postaralo pop-folkové duo s Kateřinou Karešovou, které zahrálo oblíbené hity od Michaela Jacksona, U2, Amy Winehouse a mnoho dalších.

Zdroj: Daniela Loudová

„Tato akce je pro nás významnou příležitostí spojit komunitu a oslavit začátek podzimu. Těšili jsme se na setkání s našimi přáteli a sousedy, kteří nám dávají energii pro další aktivity,“ uvedl předseda spolku David Křížek.

A návštěvníci byli nadšení. „Je to krásná akce na hezkém místě. Navíc skvěle přálo počasí, takže vážně pecka. I foukal příjemný vítr, takže vyšlo i pouštění draků. Bylo to krásné odpoledne. Jen více takových akcí,“ pochvalovala si Tereza Václavíková.