Na počátku října se konalo finále výkonnostní třídy B v Praze – Radotíně, kam se kvalifikovala tři děvčata v sólových vystoupeních. "Sofie Preslová, ve věkové kategorii do 7 let, přivezla titul 1. vícemistryně ČR. To je pro Ametyst historicky nejlepší umístění sólových formací. Dál zde bojovala Agáta Heřmanová, která získala 11. místo ve věkové kategorii 12 až 14 let a Natálie Belfínová 15. místo ve věkové kategorii nad 15 let," uvedla vedoucí a trenérka mažoretek Eva Koryťáková.

O týden později skupinka patnácti děvčat odjela na MČR v mažoretkovém sportu výkonnostní třídy A do Ostravy. Postup do této výkonnosti s takovým počtem startů (5) Ametyst ještě nikdy neměl. V dopoledním programu startovala miniformace kadetek ve věku 8 - 12let, miniformace juniorek ve věku 12 - 14let a sólistka ve věkové kategorii 12 - 14let Kateřina Kováříková. V odpoledním programu poté vystoupilo duo juniorek Sofie Mollerové a Lucie Edlové a miniformace seniorek ve věkové kategorii 15 let a více. A výsledky děvčat byly nad očekávání skvělé. Ametyst DDM Nýrsko je držitelem titulu Mistryně ČR v disciplíně miniformace baton (hůlka) věkové kategorie kadetky. "Děvčata, Eva Pojžárková, Adéla Malá, Ema Kotrchová, Rozárie Kafoňková a Nikol Grollová, předvedla v sestavě s názvem Charleston opravdu jejich dosavadní maximální výkon a byly za to náležitě odměněny. Dalším překvapením bylo umístění juniorské miniformace s názvem Zimní válka ve složení S. Mollerová, L. Edlová, K. Kováříková, V. Denková, B. Vostrá, A. Heřmanová. Tato děvčata získala 5. místo," sdělila Koryťáková.

K. Kováříková v kategorii sólo obsadila 21. místo, duo Mollerová, Edlová 13. místo a miniformace seniorek 15. místo.

Nyní mažoretky čekají na zveřejnění postupujících na MS do Prahy, které se koná 21. až 23. října.

Skupina mažoretek Ametyst začala v Nýrsku působit před deseti lety, kdy dostala důvěru od ředitelky DDM v Nýrsku Pavlíny Karlovské Eva Koryťáková. Mohla založit výběrový kroužek věnující se mažoretkovému sportu. "Přišla mi pod ruku skupina děvčat, která mě naučila, jak se v mažoretkovém světě orientovat. Sice se jim nelíbilo být pořád poslední, ale mě jejich opakující se neúspěchy donutily hledat chyby. Snažila jsem se chybu brát jako výzvu a motivaci, a když se na to podívám zpětně, vyplatilo se. Máme titul 1. vicemistryně a Mistryně ČR pro rok 2021. Proto musím poděkovat všem, co měli a mají s Ametystem DDM Nýrsko co do činění od samotných malých i velkých děvčat, rodičů, sponzorů a celého kolektivu DDM Nýrsko," zhodnotila vedoucí a trenérka mažoretek.