Rada Plzeňského kraje dala na doporučení výběrové komise, která se ještě včera dopoledne sešla se třemi kandidáty z užšího výběru a Vlčka v samotném závěru navrhla. „Jiří Vlček má zkušenosti s vedením nemocnice, protože v minulosti stál v čele nemocnice v Neratovicích. Komisi zaujal svými znalostmi situace v Klatovské nemocnici a s celkovou dobrou orientací ve zdravotnictví,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Karpíšek.


Klatovskou nemocnici dočasně vede Martin Grolmus, který je zároveň i ředitelem Nemocnice následné péče v Horažďovicích. Ten byl do funkce jmenován poté, co byla odvolána bývalá ředitelka Irina Riegelová.


Na post šéfa Klatovské nemocnice se hlásilo jedenáct uchazečů, do vlastního výběrového řízení však postoupilo jen devět, protože jeden neprošel psychotesty a další poslal přihlášku po termínu. Výběrová komise vybrala tři uchazeče do užšího výběru, se kterými se včera znovu sešla. „O zbylých dvou kandidátech mohu jen říci, že pocházeli z Plzeňského kraje,“ upřesnil ke včerejší volbě radní Karpíšek.