První případ se na Klatovsku stal již v květnu. „Zástupci společnosti“ nabídli seniorovi v Klatovech výměnu vchodových dveří do bytu za dveře protipožární. „Senior souhlasil a na místo se dostavili dva neznámí muži, kteří provedli výměnu dveří i nainstalovali nový zámek a dveřní kukátko. Pracovníci poškozenému předložili certifikát o bezpečnostních protipožárních dveřích i dodací list s razítkem firmy. Poškozený jim uhradil za dveře částku 10 300 Kč,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že až následně dotyčný zjistil, že nové dveře neodpovídají kvalitě ani uvedené ceně.

Další čtyři případy byly oznámeny na obvodní oddělení v Sušici koncem září, scénář byl úplně stejný. „Podvodníci se vydávali za pracovníky známé místní firmy,“ doplnil velitel sušických městských strážníků Libor Potužník.

„Podezřelí si vyhledávají zejména důvěřivé seniory a přímo jim vnucují montáž dveří. Nepodlehněte nátlaku těchto osob, firmu si vždy prověřte a dodávky sjednávejte s rozmyslem,“ apeluje Ladmanová.

Není vyloučeno, že k podobným podvodům došlo i jinde, poškození nechť se ozvou policii, která po pachatelích pátrá.

Ilustrační foto
U hranic v Bavorsku utekli z výběhu vlci