Na šumavském Špičáku bude nadcházející víkend ve znamení jedněch z nejlepších sněhových podmínek, které zatím letošní zima přinesla „Na sjezdovkách máme nyní v průměru 40 centimetrů sněhu. V předchozích dnech sněžilo pravidelně, takže v tomto týdnu se podmínky o hodně zlepšily," uvedl provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. S výjimkou nejprudšího úseku černé Šance a zhruba 300 metrového dojezdu sjezdovky Turistická (č. 1) budou otevřeny všechny tratě. O víkendu bude k dispozici i snowpark na Lubáku.

V sobotu 5. března si pak od 9 do 16 hodin přijdou na své všichni snowboardisté. Špičák je totiž šestou zastávkou akce snowboardových „happeningů" Just Ride! Winter 2016.

V Železné Rudě se lyžaři svezou i Nad Nádražím, na Belvederu, Samotách, Goldhofu, Weissově louce a na Pancíři. „V provozu máme vše, lanovku i vlek na Pancíři," informoval náčelník Sedačkové lanové dráhy Špičák – Pancíř Karel Grund.

Sjezdaři i snowboardisté mohou už vyrazit i do Kašperských Hor. „Jezdíme, na sjezdovce máme dvacet až čtyřicet centimetrů sněhu," pozval provozovatel areálu Ski Kašperky Karel Pokorný. Mimo provoz kvůli nedostatku sněhu o víkendu stále zůstanou sjezdovky v Kocourově, Hartmanicích a Nýrsku.

Na své si přijdou i běžkaři. „Podmínky jsou dobré. Sníh připadl a na víkend určitě stopy upravíme," uvedl starosta Modravy Antonín Schubert. Na Železnorudsku byla ve středu upravena trasa na Debrník, Polom, Novou Hůrku, Gerlovu Huť a Belveder, ostatní stopy jsou pouze „prošlápnuté", stejně jako v okolí Horské Kvildy a na Prášilsku. „Ve středu odpoledne pršelo, takže sníh zase hodně slezl. V Prášilech a v nejbližším okolí není více než patnáct centimetrů sněhu. Když se vystoupá výše, začne ho samozřejmě rychle přibývat, ale na rolbu je to v okolí Prášil málo," vysvětlil prášilský místostarosta Josef Rada.

David Kojan