VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový rok přivítají pochody nebo lodí

Klatovsko - Konec roku 2012 se blíží a s ním i různé silvestrovské nebo novoroční akce.

29.12.2012 1
SDÍLEJ:

Silvestrovský pochod za Kelty na Sedlo v PodmoklechFoto: DENÍK/Ludvík Pouza

Poslední den v roce můžete zahájit tradičním silvestrovským pochodem v Podmoklech. Sraz k výstupu je od 8.30 hodin na tamní návsi, kde se bude vařit oblíbený keltský punč. Hromadný výstup je naplánován na 9 hodin.

Hasiči v Bojanovicích pořádají druhý Silvestrovský vejšlap. Sraz je ve 14 hodin u kapličky.

Příznivci lyžování si mohou přijít na své v Železné Rudě na Špičáku. Tam se tradičně uskuteční sjezd několika desítek šumavských lyžařů a členů Horské služby Šumava se zapálenými pochodněmi ze sjezdovky Šance na Špičáku. V 17 hodin se sejdou pod Šancemi, vlastní sjezd bude zahájen v 17.30 hodin. „Hodně štěstí v novém roce, ať se vám vše vydaří, to vám přeje Horská služba a šumavští lyžaři – to je zvolání, kterým se každoročně loučíme s rokem starým a vítáme nový. Tradice silvestrovského sjezdu na Špičáku sahá až do roku 1948, kdy byla na Šumavě založena Horská služba," řekl k poslední akci tohoto roku náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura s tím, že každý sjezd je vždy doplněn troubením večerky na trubku.

O půlnoci můžete zajet do Hojsovy Stráže, kde nebude chybět půlnoční silvestrovský běh, bez kterého by silvestr na Hojsovce nebyl silvestrem.

O silvestrovské půlnoci se lidé pravidelně scházejí také u bystřické kapličky nad Nýrskem. „Od této kapličky je nádherný výhled do krajiny, vidíte na město a na různé ohňostroje . Vždycky se tam sejde kolem dvaceti, třiceti lidí, popřejeme si šťastný nový rok a vydáme se procházkou zase zpátky," říká předseda Klubu českých turistů v Nýrsku Josef Mayer.

Pochody

Pokud budete mít po silvestrovských oslavách chuť a sílu, tak můžete vyrazit na novoroční pochody. V Horažďovicích se uskuteční v 9 hodin novoroční výstup na Prácheň, který má start ze zámeckého nádvoří.

Turisté v Nýrsku se vydávají na Hraničář. „Sraz všech zájemců je vždy v 11 hodin ve vstupní hale kulturního domu DDM Nýrsko. Výstup na Hraničář je poměrně náročná turistická akce, která je dlouhá deset kilometrů a je s výstupem na horu vysokou 833 metrů nad mořem," popsal Mayer.

Další pochod pořádají hasiči ve Lhovicích, kde ve 13.30 hodin vyjdou všichni společně po mystických místech tajemného Tuhoště.

Projít se můžete také v sousední vesnici, ve Vřeskovicích. Tam mají sraz ve 14 hodin u kulturního domu. Vyjdou podle počasí do okolí s cílem v hospůdce v sousedním Roupově.

Druhý ročník Novoroční šlápoty pořádá spolek ROSa Rabí. Sraz čilých účastníků je ve 14 hodin na náměstí v Rabí.

V Chanovicích se můžete na Nový rok podívat od 13 do 16 hodin z rozhledny na Chlumu na Šumavu a Prácheňsko.

Bude i ohňostroj

Ohňostroje se jako v jediném z větších měst dočkají lidé v Klatovech. Jako tradičně bude na Nový rok. Vše začne v 17 hodin slavnostním přivítáním nového roku a projevem starosty města. Připraven je také program s tajemným názvem Loď nového věku – Loď duchů. „Loď duchů je emotivní představení plné ohně a ohňových efektů za doprovodu dramatické hudby a mluveného slova," informovala ředitelka Městského kulturního střediska v Klatovech Hana Haladová.

Loď nového věku je pojízdný alegorický vůz o délce 10 m, šířce 2 m a výšce 4,5 m. Jde o unikátní samonosnou a samovyvažovací konstrukci.
Uvidíte také žongláž s ohnivými kuželkami, koulemi i levitující hůlkou. Tanec s hořícím kruhem, žonglování s plamennými řetězy, provazochodce, který kráčí v třímetrové výšce, akrobacii na šálách a závěsné hrazdě.

„Celému vystoupení dodá na dramatičnosti plivání ohně, jiskřivá prskající kola a ohňostrojové efekty. Představení bude ukončeno závěrečným impulsivním ohňostrojem," dodala Haladová.

Autor: Daniela Loudová

29.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč

Řidiči cisternových vozů ŘIDIČI CISTERNY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ŘIDIČI CISTERNY - rozvoz mléka, ŘP C+E a průkaz profesní způsobilosti s platným pravidelným školením, karta do tachografu, Pracoviště: Klatovy, Kontakt: Šárka Pečinková 602 503 250, prace@zdar.cz. Pracoviště: Zdar, a.s. - klatovy, Za Tratí, č.p. 640, 339 01 Klatovy 1. Informace: Šárka Pečinková, +420 602 503 250.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 21 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ/KA NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: RUMPOLD-P s.r.o., provoz Sušice, Nová č.p. 240, Sušice II, Požadavky: základní náplní práce je řízení nákladního vozidla a práce s hydraulickým jeřábem při svozu odpadů., Podmínkou je ŘP C, profesní průkaz, karta řidiče, předepsané psychologické vyšetření řidiče , Výhodou je ŘP E., Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, Kontaktní osoba: p.Němeček tel.724028209, , e-mail: nemecek@rumpold.cz, Způsob prvního kontaktu: telefonicky: 724028209 PO-PÁ 8:00 - 17:00 , PO SKONČENÍ DOBY URČITÉ MOŽNOST PRODLOUŽENÍ PRACOVNÍHO POMĚRU.. Pracoviště: Rumpold-p s.r.o., provoz sušice, Nová, č.p. 240, 342 01 Sušice 1. Informace: Němeček, +420 376 520 519.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/CE. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: RUMPOLD-P s.r.o., provoz Sušice, Nová č.p. 240, Požadavky: základní náplní práce je vedení evidence odpadů a fakturace., Podmínkou je práce na PC (word, excel), výhodou je znalost programů Inisoft - EVI, SKLAD), ŘP B, Výhodou je zkušenost s vedením evidence odpadů a fakturací , Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, stravenky, roční prémie, Kontaktní osoba: Luboš Pokoný tel.602434047, , e-mail: pokorny@rumpold.cz, Způsob prvního kontaktu: telefonicky PO-PÁ 8:00 -18:00. Pracoviště: Rumpold-p s.r.o., provoz sušice, Nová, č.p. 240, 342 01 Sušice 1. Informace: Luboš Pokorný, +420 602 434 047.

Management - Management Manažer 20 450 Kč

Řídící pracovníci v oblasti životního prostředí Finanční manažer pro projekt "LIFE for Mires". Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo:Finanční manager pro projekt "LIFE for Mires", Místo na dobu určitou, po dobu trvání projektu cca 7 let (2018 - 2024), Požadované vzdělání: Min. vzdělání SŠ nebo vysokoškolské (vzdělání ekonomického směru výhodou), Oddělení: 23 - Odbor ochrany přírody, Oddělení krajinné ekologie, Místo výkonu: Vimperk/Kašperské Hory - dle dohody, Další požadavky na minimální znalosti a dovednosti: , - Výborná znalost anglického jazyka, - Znalost a praktické zkušenosti v oboru účetnictví, minimálně 5 let praxe v oboru účetnictví nebo 3 roky praxe s vedením účetnictví zahraničního projektu, - Dobrá znalost práce na PC (MS Word, Excell, PowerPoint), - Řidičský průkaz skupiny B, - Zkušenosti se zadáváním veřejných zakázek, - Zkušenosti s činností v rámci dotačních projektů EU - výhodou, - Zkušenosti s projektovým řízením - výhodou, - Zkušenosti s všeobecnou administrativou - výhodou, - Německý jazyk - výhodou, - Dobré komunikační a organizační schopnosti (práce v kolektivu), - Pečlivost, samostatnost, odolnost vůči stresu, logické myšlení, - Trestní bezúhonnost, Náplň práce: , - Finanční řízení projektu, zajištění a kontrola finančních toků v průběhu projektu včetně finančních toků u partnerů projektu, kontrola správného zaúčtování položek, správa rozpočtu a rozdělení financí mezi partnery projektu, zajištění finančních dokumentů, zpracování finančních zpráv dle nastavených pravidel, kontrola dodržování národní legislativy, pravidel LIFE a interních pravidel Správy v oblasti financí. Spolupráce se zpracovateli auditů. Zapracování změn v rozpočtu. Plánování, realizace a kontrola veřejných zakázek., Tarifní třída: 11., Plat: 20.450,- Kč až 30.750,- Kč (dle délky let započitatelné praxe) + osobní ohodnocení , Požadovaný nástup: 1. 7. 2018 , Uzávěrka přihlášek dne: 26. 3. 2018, Výběrové řízení dne: 5. 4. 2018, Do tohoto výběrového řízení se může přihlásit kterýkoliv zájemce, který splňuje výše uvedené předpoklady. Informace o výběrovém řízení podá uchazečům RNDr. Iva Bufková, Ph.D. iva.bufkova@npsumava.cz, tel. č.: +420 731 530 251, Zájemci se mohou přihlásit na adresu blanka.mullerova@npsumava.cz - kancelář ředitele.. Pracoviště: Chkoš kašperské hory, Sušická, č.p. 399, 341 92 Kašperské Hory. Informace: Iva Bufková, +420 731 530 251.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Tuberkulóza v kraji. Většinu nemocných tvořili cizinci

Žena zaútočila na Americké v Plzni kyselinou, zasahoval i vrtulník
AKTUALIZOVÁNO
7

Žena zaútočila kyselinou, zasahoval i vrtulník

FOTO: Koukáme na svět

Klatovsko - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti přeje Deník. 

Jelen Standa čeká na převoz do prezidentské obory

Šumava – Jelen Standa, který začátkem února napadl turistu v návštěvnickém centru Národního parku Šumava na Kvildě, je stále na Šumavě.

Plzeňan boural na Šumavě, zranil sebe i spolujezdkyni

Hojsova Stráž – Záchranáři zasahovali ve čtvrtek odpoledne na Šumavě u nehody se zraněním.

Nenechavce zlákal trezor v sušickém supermarketu

Sušice – Policie pátrá po zloději, který se ve středu vloupal do jednoho ze sušických supermarketů. Nezajímalo ho zboží, šel jen po penězích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT