V soutěži Kudy z nudy 2009 pořádané agenturou CzechTourism se výrazně prosadil sušický Offpark. Odbornou porotou byl před několika dny vyhlášen jako nejlepší turistické místo v regionu Šumava a zařadil se mezi 15 nejlepších turistických atrakcí v naší zemi.

„Soutěž odstartovala 1. března a do 30. dubna o nominacích rozhodovali návštěvníci portálu Kudy z nudy, zástupci krajů i turistických regionů. Odborná porota pak z 290 nominací vybrala tři nejlepší v každé podkategorii. Ocenění si velice vážíme,“ řekl Deníku jednatel společnosti Offpark Jan Šmatera.
Do druhé letní sezóny vstupuje volnočasové centrum adrenalinových sportů se dvěma novými aktivitami a celkem jich provozuje již čtrnáct. Letošní novinkou je Tarzaní skok a základní kurs paraglidingu.

Tarzaní skok nabídne pořádnou dávku adrenalinu. „Odvážlivci se z koruny stromu vrhnou ze čtrnáctimetrové výšky přes řeku Otavu jištěni zkušeným instruktorem a profesionální technikou,“ popsal atrakci Maštera. „Tarzaní skok je velký nářez a pracovně mu říkáme „mentální hygiena“. V jedné sekundě před skokem se člověku vybaví celý život a srovná si spoustu věcí,“ doplnil Martin Pokorný, autor projektu Offparku.

Poprvé mohou návštěvníci šumavského Offparku proniknout také do tajů létání na paraglidu. „Nejde jen o tandemové lety, ale přímo o základní kurz, který povede až k získání pilotního průkazu,“ uvedl Šmatera.

Návštěvníkům i obyvatelům Šumavy nabízí Offpark v současné době pestrou paletu volnočasových a adrenalinových aktivit, jako je offball, rafting či vyhlídkové lety. Kdo se bojí létat, může navštívit přírodní lanový park v Sušici na břehu Otavy v lokalitě zvané Fuferna. Stále větší popularitu si získává také pětikilometrový sjezd ze Svatoboru na speciálně upravených terénních koloběžkách s robustní konstrukcí a kotoučovými brzdami. „Startuje se v nadmořské výšce 845 metrů a překonává se převýšení 370 metrů,“ řekl Pokorný. Dodal, že se doporučuje denně zvládnout maximálně tři aktivity.