Stejně tak se pracuje i v katakombách, kde se návštěvníci mohou těšit v rámci Barokních jezuitských Klatov na novinky už 27. dubna, kdy bude vstup dokonce zdarma.

REFEKTÁŘ

„Refektář jezuitské koleje je projekt za 31 milionů korun. Byli bychom rádi, aby práce byly dokončeny do konce října letošního roku. Zajímavé je, že kromě studny, která se tam objevila, a kterou bychom rádi také prezentovali v budoucí expozici, tak se tam objevilo i krásné barokní ostění. Z toho důvodu budeme muset trochu posunout vchody do ambitové chody, protože ostění budeme chtít zachovat,“ řekl místostarosta Klatov Václav Chroust, který dodal, že počítají s tím, že by se v listopadu uskutečnilo slavnostní otevření například barokním koncertem. V budoucnu by se v těchto prostorách mohlo konat i zasedání zastupitelstva.

KATAKOMBY

Pracovníci ale nezahálí ani v katakombách. Po velké rekonstrukci v roce 2011, se tam nyní znovu dělají úpravy. Jde o audio-video vizuální techniku. „Jde o věci dané moderním světem. Některá technika je již po osmi devíti letech zastaralá. Budeme mít i některé novinky. Postupně bychom chtěli zpřístupnit i další prostory. Tentokrát to bude jedna z krypt, která bude navíc,“ uvedl Chroust.

V rámci expozice dojde k jakési ideové změně, kdy bude doplněna o barokní hudbu, která bude znít v prostorách katakomb.

Všechny novinky budou představeny v rámci Barokních jezuitských Klatov, čili 26. a 27. dubna. „V sobotu 27. dubna bude vstup do katakomb zdarma. Návštěvníci tak uvidí katakomby upravené. Tato možnost bude do zhruba 15.30 hodin, protože poté se tam bude konat slavnostní otevření a zkouška na requiem,“ pozval Chroust.

V Pavilonu skla bude k vidění výstava k Barokním jezuitským Klatovům.