„Město Klatovy bylo osloveno společností General Bottlers (výrobce nealkoholických nápojů Pepsi) s tím, že organizuje soutěž mladých lidí, jejichž úkolem bylo navrhnout zlepšení starých, mnohde nehezkých autobusových zastávek v našich městech. Organizátoři soutěže pak pro navržené zastávky hledají vhodné lokality. Proto se obrátili i na město Klatovy a dalo nám několik návrhů na novou zastávku, kterou by u nás chtěli postavit,“ říká starosta města Rudolf Salvetr.

„Nápad se nám líbil, a tak jsme návrh na radě města schválili. Pro novou zastávku jsme vybrali místo autobusové zastávky na Plzeňské ulici (před hotelem Beránek),kde je zastávka MHD. Ta ale není nikterak zastřešena,“ pokračuje starosta.

Vzhled zastávky Rybníčky vybrali radní z pěti návrhů.

„Byly to všechno zajímavé návrhy v hodně moderním duchu, některé by ale opravdu provokovaly. Zastávka připomínající svým vzhledem sýr ementál se nám ale zamlouvala nejvíce. Hodí se do místa, kde by měla stát, a hlavně, vzhled sýra bude připomínat i to, že Klatovy mají také významnou mlékárenskou historii,“ dodal Salvetr.

„Návrh zastávky pro Klatovy s neobvyklým názvem E_LE_MENTAL vytvořil Matúš Nedecký, student architekty v pátém ročníku v Brně, v rámci projektu Pepsi Refresh your world pořadaném společností General Bottlers. Cílem projektu bylo zvelebit prostředí, které nás obklopuje, a zároveň podpořit kreativitu mladých lidí. K tomuto účelu Pepsi vytvořila i webové stránky, na kterých mohli mladí lidé navrhovat designy autobusových zastávek. Soutěž probíhala v několika kolech, mladí lidé mohli pro vytvořené návrhy zastávek hlasovat a z těch nejlepších nápadů pak ty vítězné vybírala odborná porota. A právě návrh zastávky Elemental byl jedním z těch vítězných,“ říká za organizátory Šárka Pazderová.

„Kromě Klatov stavíme další zastávky také v Mostě, Liberci, Ostravě – Nové Vsi, Slaném a v Brně,“ dodala Pazderková.