„Dostavba kruhového objezdu je plánována na polovinu září. V současné době je předané staveniště, dělají se kontrolní dny, věnujeme se tomu s náležitou péčí a zatím nemám žádné signály, že by něco nešlo. Celková částka na výstavbu je vyčíslena na 33,5 milionu korun," sdělil ředitel plzeňské pobočky ŘSD ČR Zdeněk Kuťák.

S výstavbou kruhového objezdu se také blíží zahájení provozu nové nemocnice. „Otevření nemocnice plánujeme společně s otevřením nového kruhového objezdu. Reálný předpoklad, který máme, je, že 10. září zahájíme stěhování do monobloku. Celé stěhování máme rozvrženo na tři týdny. V první etapě se přestěhují ambulance a až nakonec pacienti. Předpokládáme, že bychom během těch tří týdnů vše přestěhovali a nemocnice by se mohla otevřít. Podle rozplánování bychom měli mít na konci září kompletně hotovo. Přesný datum se ještě musí domluvit s Plzeňským krajem," řekl Deníku náměstek ředitele Klatovské nemocnice Igor Jakubčík.

Plzeňský kraj by si měl převzít kompletně hotovou nemocnici 12. srpna. Do té doby by mělo být vše, až na nějaké drobnosti, hotové. „Poté by měl přijít stavební odbor, hasiči a veškeré dotčené orgány, které by měly provést přípravu na povolení zkušebního provozu. Plánujeme také ještě den otevřených dveří pro veřejnost, který bude 1. září, kdy si budou mít lidé možnost prohlédnout kompletně zařízenou nemocnici," dodal Jakubčík.

Lidé jsou na novou nemocnici zvědaví. Zajímá je, zda se do Klatov vrátí její dobrá pověst, kterou dříve mívala. „Byla jsem na prvním dni otevřených dveří a moc se mi nemocnice líbila. Určitě tam půjdu i podruhé, protože mě zajímá, jak bude vybavená. Snad tohle vše pomůže k tomu, aby sem chodili pacienti rádi jako dříve. Já si na Klatovskou nemocnici nemohu zatím stěžovat a doufám, že ani nebudu muset," uvedla Karolína Görnerová z Klatov.