Zámek Červeném Poříčí poprvé v jeho novodobé historii čeká svatba. A sobotní obřad nebude ledasjaký. Nevěsta bude kráčet bosa, ženich oblékne lněnou košili. Oba řeknou své ano v zámeckém parku poblíž jezírka a unikátní budova vystavěná ve stylu saské renesance vytvoří romantickou kulisu.
Ženich s nevěstou se rozhodli vybrat si zámek poté, co si jej mohli prohlédnout během jednoho ze dní otevřených dveří. „Podle ženicha možná ovšem také sehrál svoji roli úder do hlavy, který utrpěl při průchodu jedněmi ze dveří uvnitř zámku,“ řekl Deníku s úsměvem známý novomanželů David Růžička, který jim pomáhal obřad zajistit. Památka se totiž obnovuje a veřejnosti je přístupna pouze dvakrát ročně. I tak si získala pozornost návštěvníků, což dokazuje i rekordních tisíc lidí, kteří zámek navštívili během jednoho z loňských dní otevřených dveří. Uvnitř zámku se ukrývají unikátní plastiky, barokní poprsí českých panovníků, stropy zdobí barokní výmalby, např. Paridův soud či Olympští bohové. „O svatby na hradech a zámcích je stále větší zájem,“ doplnil Růžička, který podniká v cestovním ruchu.


Nevěsta Eva Rukavičková je v regionu známa jako zpěvačka skupiny historické hudby Milvus, vystudovala operní zpěv na plzeňské konzevatoři a nyní studuje barokní hudbu na brněnské filozofické fakultě. Ženich Petr Černý pracuje jako televizní kameraman a dlouhodobě se zabývá amatérskou uměleckou fotografií.


„Oba máme rádi historii, hodně blízká je nám doba baroka a renesance. Sobota bude jen naším dnem, proto si ji užijeme, tak jak chceme, včetně stylového oblečení,“ vysvětlila důvody k netradičnímu kroku nastávající nevěsta. Ta dodala, že se na svatbu těší i proto, že se sejde celá rodina.