Smutná zpráva se začala šířit v neděli Klatovskem, když záchranáři nedokázali zachránit 28letého sportovce Jana (Netra) Netrvala z Klatov, který náhle zkolaboval.

Patřil mezi průkopníky slopestylu na kole, nebál se odvážných triků na kole, jezdil na freestyle a slopestyle akce, kde zářil. Exceloval na akcích jako byly Kozzy Style, Úterské Tlamy a další. Byl ale také hasičem, hrál fotbal za Měcholupy a malou kopanou za Bukvy Tokio, a vidět ho bylo i v zimě, kdy si užíval zimních radovánek na snowscootu. Mezi kamarády byl velmi oblíbený, což je vidět i na jeho facebookovém profilu, který je zaplaven vzkazy a vzpomínkami na něj. „Byl legenda. To, co dělal na kole, bylo neskutečné. Byl hodný člověk a kamarád. Tragická zpráva zasáhla všechny nejen na Klatovsku, ale po celé České republice. Všem bude chybět. Je neskutečné, že jeho život skončil takto," řekl Netrvalův kamarád Richard Brož z železnorudského Harakiri Gangu.

Smrt Netra je velkou ztrátou i pro měcholupské fotbalisty. „Honzova smrt nás všechny zasáhla. Byl to kamarád, který nikdy nezkazil žádnou srandu, všichni ho měli rádi, vždycky, když mohl, tak pomohl. Odešla velká osobnost, která bude všem nám kamarádům a spoluhráčům chybět. V našich vzpomínkách zůstane navždy," sdělil sekretář klubu TJ Měcholupy Zdeněk Bárta.

Tragédie se stala v jednom z klatovských barů. „Policisté přijali v neděli 2. října oznámení o náhlém úmrtí muže. Do baru v Klatovech přišel třicet minut po jedné hodině v noci a před druhou hodinou náhle zemřel z dosud nezjištěných příčin. U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva k objasnění příčiny úmrtí," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Na místě se mladého muže pokoušeli zachránit záchranáři. „Byli jsme informováni, že muž je v bezvědomí a sedí na židli. Po našem příjezdu měl zástavu srdce, začali jsme tedy ihned s resuscitací, která byla ale neúspěšná," sdělil mluvčí krajských záchranářů Martin Brejcha.