I při své náročné práci si našla čas, aby vytvořila toto ojedinělé dílo. Jejím snem je však udělat něco mnohem většího.

„Pečením perníčků se zabývám krátce, budou to asi tak tři roky. Nejvíce mě těší, že je vše můj vlastní výtvor. Ráda zkouším nové a nové věci podle vlastních šablon, i když se přiznám, že ne vždy se to povede. Ale nevzdávám se, když to nevyjde napoprvé, tak napodruhé ano. Nejvíce mě baví dělat radost svým přátelům a rodině. Hodně svých výtvorů rozdám pro radost hlavně jim,“ sdělila Jírovcová.

Pečení perníčků a jejich zdobení je práce hodně časově náročná. Tato žena u ní však vydrží sedět i celé hodiny. „Je pravda, že u zdobení dokáži vydržet hodně dlouho. Dokud se mi to nelíbí a výsledek není podle mých představ, tak nepřestanu. Inspiraci na sestavu vesničky jsem brala ze své hlavy. Opravdu si vše vymýšlím sama, aby to bylo originální a podle mých představ. Vesničku jsem pekla a zdobila asi tři týdny,“ uvedla Jírovcová.

Nevěnuje se však perníčkům jen na Vánoce. „Perníčky začínám péct již na advent, kdy dělám adventní věnce z perníku. Ale perníkové pochoutky peču i na Velikonoce. Nejvíce se ale věnuji pečení na vánoční výzdobu. Můj sen je vyrobit z perníku nejen vesničku, ale i celé její okolí s lesem, s hájovnou, zvířátky a samozřejmě betlémem. Nevím ale, jak se mi to podaří po časové stránce,“ svěřila se Deníku Jírovcová.