Bavorský svaz měst ve čtvrtek upozornil, že považuje nemocniční péči v Bavorsku za ohroženou bez finančních injekcí od spolkové a zemské vlády. „Naše nemocnice jsou v nouzi. Krize se vyostřuje, pokud se pomoc spolkové a zemské vlády rychle neprojeví,“ upozornil starosta Straubingu Markus Pannermayr (CSU). Je třeba podle něj skoncovat se strukturálním podfinancováním zdravotnických zařízení a zajistit jejich financování. Některá města již varují před insolvencemi nemocnic v příštích měsících, pokud pomoc nepřijde rychle.

Pannermayr varoval, že mnoho bavorských nemocnic se v současnosti dostává do nebezpečných finančních potíží. Důvodem jsou vyšší náklady v důsledku inflace, dražší léky, materiál i vybavení a rostoucí ceny energií. Kvůli nedostatku personálu by se také musela zavřít některá oddělení a bylo by přijímáno méně pacientů.

Masopust v Železné Rudě.
Železnou Rudou prošel masopustní průvod v čele s koňským povozem

"Obce musí někdy přispívat velkými částkami, aby lékařská péče lidem zůstala zaručena," uvedl Pannermayr. Je podle něj nutné, aby německá vláda co nejrychleji a bez byrokratických průtahů napumpovala do nemocnic slíbených šest miliard eur.