Zřetelný nárůst nemocnice zaznamenala na chirurgické ambulanci, kde od dubna obnovila nepřetržitý provoz, který byl omezen za předchozího vlastníka. Během června například ošetřili na chirurgickém oddělení 1602 lidí, což je v meziročním srovnání o 170 lidí více. Nejčastěji šlo o úrazy, zlomeniny, převazy chronicky nemocných pacientů nebo bolesti břicha. „Lidé v Sušici, ale i návštěvníci Šumavy, jsou s fungováním chirurgické ambulance spokojení a myslím, že ohlasy na ní jsou dobré,“ řekl ředitel Nemocnice Sušice Jaroslav Kratochvíl.

Nejvíce lidí přicházelo na ambulanci během dopoledne a následně zhruba do 16 hodin, večer a v noci byl zájem minimální a šlo pouze o ojedinělé případy.

Od podzimu by se v Sušici mělo začít také operovat. „Plánovanou jednodenní chirurgii stále řešíme. V současné době jednáme s chirurgy o možnostech spuštění. Je potřeba zjistit kolik pacientů jsme schopni takto ošetřit a jak se o ně následně postaráme. S pojišťovnou to máme předjednané,“ sdělil Kratochvíl.

Na konci léta by také mělo dojít k dlouho plánované výměně na postu primáře interního oddělení, protože se stávající primář Ondřej Beneš z rodinných důvodů vrací do Hořovic. Vedení nemocnice v současnosti jedná s možnými kandidáty o podmínkách spolupráce, aby nebyl omezen provoz oddělení. Nyní interna funguje v neomezeném režimu. Ambulantně tam denně ošetří dvacet pacientů. Lůžkové oddělení se drží na sedmdesáti procentech obložnosti.

Hledání nových lékařů je prý těžký. „Paradoxně petice za záchranu nemocnice v Sušici a aktivity petičního výboru situaci v nemocnici zhoršují tím, že ztěžují nábor nových zaměstnanců a odrazují pacienty. Narážíme také na snahy zviditelnit se v souvislosti s naší nemocnicí v rámci předvolebního boje. Věříme, že tyto skupiny pochopí, jakou nešťastnou službu sušické nemocnici dělají,“ dodal na závěr Kratochvíl.

Lanová stezka v Medcandinových sadech v Klatovech.
PODÍVEJTE SE: Otevření lanové stezky v klatovském parku se blíží