Klatovská nemocnice převzala od 1. listopadu pod svá křídla chirurgickou ambulanci v Nepomuku. Získá tak nové pacienty a od toho si také slibuje zvýšení svých příjmů. Mohlo by to také pomoci ke snížení ztráty.

„Tato situace pomůže oběma zařízením. Naše nemocnice potřebuje nové pacienty a nepomucká poliklinika stoprocentní péči pro své pacienty, kterou jim dají naši lékaři, kteří tam budou dojíždět a provádět ambulanci,“ informoval ředitel Klatovské nemocnice František Lešundák.

Systém této spolupráce spočívá v tom, že lékaři z Klatovské nemocnice budou dojíždět do Nepomuku podle rozepsaných služeb a budou tam ošetřovat běžné ambulantní úrazy. Operativní zákroky se budou provádět v Klatovské nemocnici. Důvodem, proč k tomuto došlo, je málo lékařů v Nepomuku.

„Hlavním důvodem, proč jsem začali spolupracovat s Klatovskou nemocnicí, bylo, že máme trvalý nedostatek ambulantních lékařů. Na naší ambulanci denně ošetříme okolo dvaceti pacientů. Záleží na ročním období, někdy bývá úrazů i mnohem více,“ sdělil ředitel Polikliniky Nepomuk Vladimír Mužík.

Klatovská nemocnice by měla péči o více pacientů zvládnout. „Od 1. listopadu na chirurgii nastoupil nový lékař, takže si myslím, že s pokrytím lékařů v naší nemocnici i na ambulanci v Nepomuku nebude problém,“ dodal Lešundák.

Někteří občané Nepomuku tuto změnu uvítají. „Já osobně chirurgickou ambulanci v Nepomuku nevyužívám, ale slyšela jsem, že tam ta péče není na moc dobré úrovni. Myslím si, že tím, že tam budou dojíždět klatovští lékaři, by se to mohlo zlepšit,“ řekla Deníku Andrea Housarová z Nepomuka.

„Určitě jsme rádi, že se péče v Nepomuku změní, jen doufáme, že to bude jen a jen k lepšímu, protože pověst klatovské chirurgie také není zrovna nejlepší. Ale věříme, že tahle spolupráce bude přínosem pro nás a budeme se moci spolehnout na provoz chirurgické ambulance u nás, že nebudeme nuceni dojíždět například do Plzně nebo jinam,“ uvedl Aleš Pokorný z Nepomuku.