V únoru skončil v nemocnici jako jednatel Luděk Cibulka, po něm post na nezbytně nutnou dobu převzal místostarosta Karel Požárek. Toho vystřídá od 1. října nový jednatel a ředitel nemocnice MUDr. Roman Vanžura. „Pana doktora zvolila valná hromada společnosti dne 21. srpna s účinností od 1. října a současně mě k tomuto datu na moji žádost z funkce jednatele odvolala. MUDr. Vanžura v současné době působí v Sušické nemocnici na základě Smlouvy o spolupráci ze dne 22. května. Od konce května se kompletně seznamuje s celým provozem nemocnice, tak aby předání funkce bylo rychlé a bezproblémové,“ informoval Požárek.

Vanžura má bohaté lékařské zkušenosti, od roku 1984 působí jako lékař se specializací kardiologie. Zkušenosti mu nechybí ani na postech manažera: 5 let ředitel Nemocnice Sedlčany, 12 let ředitel Divize lékařské přístrojové techniky Carl Zeiss, 9 let provozovatel Kardiologické kliniky Beroun, ředitel Rehabilitační kliniky Malvazinky a očních klinik Neovízia. V posledních letech působil jako lékař na čtyřech kardiologických klinikách. „Své působení na těchto klinikách ukončil a nadále se bude věnovat jen funkci jednatele Sušické nemocnice,“ sdělil Požárek.

Nemocnice v Sušici.
Obrat v Sušici, zastupitelé schválili záměr převodu nemocnice pod kraj

„Karlovi Požárkovi patří velký dík, že do toho šel, udělal obrovský kus práce a nemocnici stabilizoval. Pan Vanžura je zkušený, navíc lékař, takže mu přejeme hodně úspěchů v práci,“ shrnul starosta Sušice Petr Mottl.

Stejně jako začal školní rok, tak v nemocnici byla otevřena čtvrtá stanice oddělení následné péče v prostorách bývalé chirurgie. „Všem kolegům patří velký dík a uznání, že se prostory podařilo po víceleté odstávce zprovoznit, a v relativně krátké době,“ řekl Požárek.

Nehoda u Kokšína.
K vážné nehodě u Kokšína letěl vrtulník, ženu museli hasiči vyprostit

V říjnu se uskuteční také výběrové řízení na otevření oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Začít nemocnice plánuje s osmi lůžky a následně je rozšířit na patnáct.