Zvýšený zájem zaznamenává Fakultní nemocnice v Plzni. „Vakcínou Comirnaty Omicron XBB. 1.5. očkujeme od 12. září, zájem o očkování na covid výrazně narůstá. Denně naočkujeme průměrně sto zájemců, čekací doby při objednání jsou cca jeden týden. Očkujeme i neobjednané klienty, jen je zapotřebí počítat s určitou čekací dobou na místě,“ uvedla mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová.

Provoz očkovacího centra je tam od pondělí do pátku 7:00–12:00, 12:30–15:30 hodin.

S očkováním opět začali také v Klatovské nemocnici, kde se koná v původní dětské neurologické ambulanci v monobloku. Ani zde není k očkování nutná rezervace. „Kapacita je vzhledem k očekávanému zájmu dostatečná. Jen pokud by zájem výrazně předčil očekávání, budou upřednostněni klienti s rezervací na konkrétní čas. Rezervaci je možné provést podobně jako dříve ve dvou krocích na webu Ministerstva zdravotnictví,“ sdělil mluvčí nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška.

Fakultní nemocnice Plzeň
Lékaři bojují proti přesčasům, nemocnice se připravují na různé scénáře

V Klatovské nemocnici se očkuje v liché týdny v pátek od 8:00 do 11:30 hodin (nejbližší termíny 27. října a 10. a 24. listopadu).

Očkuje se i ve Stodské nemocnici, ale tam jsou jiné podmínky. Očkování se provádí v ordinační době MUDr. Nováka po předchozí domluvě. „Očkování je výhradně pro pacienty registrované v ordinaci praktického lékaře, kterou provozuje sama nemocnice. Ostatní zájemce vyzýváme, aby se obrátili na své ošetřující lékaře. Kvůli zajištění potřebného množství vakcín a aby nebyl narušen běžný chod ambulance, pak zájemce žádáme, aby se k očkování předem objednali," řekl Kokoška.

Nová vakcína se očkuje jako jedna dávka (monovakcína) a nerozlišuje se, zda jde o základní očkování, nebo posilující dávku. Pro již dříve očkované ovšem platí, že novou dávku nelze podat dříve než po třech měsících od posledního očkování proti covidu.