„Přišli jsme vyjádřit nesouhlas se současnou situací. Mnoho lidí je na pokraji bídy, neboť přišli o práci, o brigády. Malí živnostníci nesmějí fungovat a přitom ve velkých supermarketech byla dosud hlava na hlavě. Přitom právě malé krámky, malé živnosti by byly schopny dodržet vládní opatření dle mého lépe než tyto velké obchodní domy,“ kritizoval majitel klatovské restaurace Martin Sekyra, který setkání svolal. Dodal, že i když musí mít zavřeno, platí nájem, energie a další náklady. Aby to zvládl, nechal se zaměstnat jako řidič. „Aby přežila hospoda, dělám občas výdejní okénko a vařím. Ale to samozřejmě nestačí ani na energie,“ uvedl Sekyra. Zavření restaurace zasáhlo nejen jeho, ale i jeho kolegy, kteří přišli o peníze potřebné např. na hypotéku.

Z Janovic nad Úhlavou přijela na setkání do Klatov Ladislava Költöová. „Demokracie v tomto státě skončila. Demokratická práva jsou tu pošlapávána včetně ústavy a listiny práv a svobod,“ řekla žena, podle níž je nemoc, kvůli níž vláda přijímá opatření, příliš dramatizována. „Já pečuji o seniory a ti jsou nejvíce ohrožení. Ale vládou, nikoli covidem. Zabíjí je strach, žal, že nemohou vidět své blízké, a to mnohem víc než covid,“ uvedla Költöová, která kritizovala např. i to, že děti nemohou do školy.

Setkání se na sociálních sítích stalo terčem tvrdé kritiky, jeho účastníci byli např. obviňováni z toho, že šíří koronavir, neboť byli bez roušek. Ale přímo na místo se nedostavil žádný kritik, vidět nebyla ani policie.